Постачання соєвого шроту зі США на Філіппіни зростуть у найближчі 5 років.

Філіппіни запропонують закупити більше сільськогосподарської продукції зі США, оскільки вони прагнуть знизити 17% тарифну ставку, що накладається на товари цієї країни Південно-Східної Азії, за словами міністра торгівлі Христини Роке.
Роке сказала, що вона планує зустрітися з представниками торгівлі США під час поїздки до США з 29 квітня по 2 травня з Фредеріком Го, спеціальним помічником президента Філіппін Фердинанда Маркоса-молодшого з інвестицій та економічних питань.
«Ми намагатимемося імпортувати більше, наприклад, соєві боби, заморожене м’ясо, сільськогосподарську продукцію (в) більших обсягах», — сказала Роке журналістам у п’ятницю. Будь-яке заплановане збільшення закупівель у США має бути збалансовано з урахуванням попиту та пропозиції у місцевому сільськогосподарському секторі, додала вона.
Податок США на філіппінські товари набагато нижчий порівняно з азіатськими сусідами, включаючи В’єтнам та Таїланд. Хоча Філіппіни менш залежні від світової торгівлі, ніж багато інших країн, офіційні особи країни, як і їхні регіональні колеги, прагнуть провести переговори з адміністрацією Трампа, щоб знизити їх під час 90-денної паузи, що триває.
Очікується, що поставки соєвого шроту зі США на Філіппіни зростуть у найближчі 5 років, оскільки попит на цей кормовий інгредієнт залишиться високим, незважаючи на загрозу таких захворювань тварин, як африканська чума свиней (АЧС).
Рада США з експорту сої (USSEC) висловила впевненість у тому, що Філіппіни продовжать залишатися великим ринком для соєвого шроту – ключового інгредієнта кормів для тварин завдяки високому вмісту білка.
“Що стосується експорту соєвого шроту [на Філіппіни] протягом п’ятирічного періоду, я думаю, у нас є потенціал для зростання в середньому на 5-8 відсотків на рік за обсягами”, – заявив регіональний директор USSEC з Південно-Східної Азії Тімоті Ло виданню BusinessMirror в кулуарах нещодавнього продовольчого саміту.
“Це відповідає зростанню виробництва та споживання птиці, свинини та всіх тих видів продуктів, для виробництва яких використовується соя”, – заявив цій газеті генеральний директор USSEC Джим Саттер.
Дані Міністерства сільського господарства США (USDA) показали, що у 2023/24 маркетинговому році, який закінчився 30 вересня 2024 року, США експортували на Філіппіни 2,6 млн. метричних тонн (ММТ) соєвого шроту. Це більше, ніж 2,14 млн. ММТ, зафіксовані в попередньому році.
Однак Лох зазначив, що свинарський сектор Філіппін наразі бореться з африканською чумою свиней (АЧС), що призвела до скорочення виробництва свиней з моменту її виявлення у 2019 році.
Незважаючи на це, він заявив, що його група, як і раніше, «позитивно» оцінює відновлення сектора, посилаючись на зусилля уряду щодо відновлення популяції, включаючи пропозицію розширити вакцинацію свинарів від АЧС, яка все ще перебуває на стадії контрольованих випробувань.
“Щойно цю проблему буде вирішено і люди почнуть бачити бажані результати, ми повинні побачити суттєве відновлення свинарського сектора на Філіппінах”, – сказав Ло, наголосивши на необхідності завоювати довіру свинарів до прийняття вакцини.
“Якщо ми відновимо популяцію свиней і повернемося до часів до АЧС, то, безумовно, побачимо велике зростання імпорту соєвого шроту зі США на ринок”.
Дані Філіппінського статистичного управління (PSA) показали, що виробництво свинини скоротилося на 5 відсотків до 1,7 млн. тонн у минулому році порівняно з 1,79 млн. тонн у попередньому році.
Війна тарифів
Тим часом представник USSEC Беніто Оліверос заявив, що Філіппіни можуть виграти від мит у відповідь Китаю на американську сою, оскільки це може призвести до зниження цін на соєвий шрот.
Він зазначив, що США доведеться шукати інші ринки, якщо мита у відповідь будуть введені. Східноазіатська країна є провідним світовим імпортером сої.
«Китай отримує 70 відсотків своєї сої із Бразилії. Оскільки Бразилія віддає пріоритет Китаю, США вийдуть на ринки, які залишила Бразилія», — сказав Оліверос.
«У Бразилії також багато виробництва, тому США справді запропонують [соєвий шрот] за нижчою ціною».
Саттер повідомив, що соєвий шрот нині коштує дешевше через рекордний урожай у США та Бразилії, провідних світових виробниках сої.
«Поки на ринку є ця невизначеність і люди ставлять питання тарифів і торгівлі, це не дуже оптимістично для цін. Тому ціни можуть піти нижче [якщо тарифи буде введено]».
Дані Світового банку показали, що світові котирування соєвого шроту впали на 21,66 відсотка до $358 за метричну тонну (МТ) у лютому з $457 за МТ роком раніше. Остання цифра також нижча за середню ціну в $442 за МТ у 2024 році.
За словами Олівероса, нині місцева роздрібна ціна на соєвий шрот становить близько 27–28 песо за кілограм, що нижче за торішні 30 песо за кілограм.
Читайте також
Оліяр заходить у птахівництво
Мексика створює насіннєву держкомпанію для зниження залежності від імпортного насіння
На Чернігівщині побудують картоплесховище на 8-10 тис. т
Туреччина виділила нову квоту на безмитний імпорт 1 млн тонн кукурудзи
На Донеччині ранні зернові культури посіяли майже на 78% запланованих площ
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом