Постачання ріпаку в ЄС з України в 2024/25 МР скоротилося на 24% — UFOP

За даними Європейської комісії, імпорт ріпаку до країн ЄС у сезоні 2024/25 значно перевищив показник попереднього року на 5,7 млн тонн і склав 7,3 млн тонн. Нижчий урожай усередині союзу збільшив потреби в імпорті, повідомляє союз сприяння вирощуванню олійних та зернових культур Німеччини (UFOP).
З погляду походження особливо виділяються два торгові партнери: Україна та Австралія. Водночас, потік товарів суттєво змінився. Наприклад, поставки з Австралії, що склали трохи менше 3,5 млн тонн, були приблизно на 86% вище, ніж у сезоні 2023/24.
Постачання з України, навпаки, скоротилися приблизно на 24% до 2,4 млн тонн. Причиною зниження поставок є менший урожай ріпаку в країні — 3,8 млн тонн, що майже на 1 млн тонн менше, ніж у 2023 році.
Канада, що знаходиться на третьому місці серед постачальників змогла в 10 разів збільшити обсяги своїх поставок. Імпорт каноли в ЄС зріс із 103 тис. тонн до 1,05 млн тонн. Однак через вирощування в Канаді ГМО-сортів отримана ріпакова олія не повністю придатна для використання в ЄС. Більша частина поставок попрямувала на виробництво біопалива.
UFOP використовує постійно зростаючий імпортний попит у ЄС як привід закликати виробників ріпаку повною мірою використати свій потенціал сталого обробітку при плануванні сівозмін для посіву ріпаку на врожай 2026 року. Інакше дефіцит вітчизняного чи європейського ріпаку на олійних заводах призведе до перерозподілу посівних площ у треті країни, такі як Австралія та Україна, зазначає союз.
Раніше стало відомо, що експорт ріпаку з України в сезоні-2024/25 склав 3,14 млн тонн, що на 15% поступається показником попереднього МР і стало мінімумом для останніх трьох сезонів.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Туреччина встановила квоту на безмитне ввезення насіння соняшнику
Домінування продовольчої пшениці над фуражною може зтерти різницю в ціні на зерно
Індія підвищує резервні ціни на пшеницю та рис для стримування інфляції
Контрастні вихідні зі спекою та дощем
В Кернелі вважають, що за «правильного впровадження» мит ціни на ріпак та сою можу...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом