Постачальники азотних добрив чекають на лютий

Рівень цін на азотні добрива продовжує впевнено падати, проте ось-ось має початися сезон закупок. Більшість країн-експортерів вже сформували впевнений запас карбаміду на лютий.
Наразі рівень цін наблизився до рівня 2 кварталу 2021 року (до подорожчання газу). Виробники в країнах Персидської затоки та в Єгипті намагаються диверсифікувати схеми продажів та знайти хоч якісь канали збуту. Наразі в цих регіонах спостерігається ще й падіння ціни на нафту, що знижує собівартість добрив.
В інших регіонах найвища частка продажів відбувається по завчасно укладеним контрактам. Спотові продажі майже не відбуваються. Схоже, що й оголошений на початку грудня тендер в Індії знов буде відкладено. Потреби фермерів тут задовольняються внутрішнім виробництвом та запасами.
Неоднозначна ситуація в США. Тут обсяги експорту значно перевищують обсяги імпорту, а запаси карбаміду набагато нижчі за реальну потребу. При цьому попит ще не виник. Відповідно, багато споживачів, прогнозовано, захочуть придбати добриво прямо перед сезоном і не очікують при цьому підвищення цін. Така ж ситуація з селітрами та сульфатами.
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом