Посівні площі під озимими у 2023 році скоротились вдвічі порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення

Осіння посівна підходить до свого завершення. Однак через низку факторів, які пов’язані з повномасштабним вторгненням росії, кількість посівних площ цьогоріч значно менша.
Про це наголосив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Зокрема, пшеницею вдалося засіяти трохи понад 3,8 млн га, тоді як восени 2021 року цей показник становив 6,1 млн га.
«Порівнюючи з рівнем до повномасштабного вторгнення – фактично у два рази зменшили посівні площі. Це й окуповані території, заміновані території та прифронтові зони, де відбуваються активні бойові дії. Важливим фактором залишається відсутність коштів, і також погодні умови, які трохи відіграли затримання, тому що була посуха певний час, і аграрії не могли працювати в полі», — пояснив він.
Особливо він наголосив на відсутності фінансового ресурсу для польових робіт. Адже сільгоспвиробники втратили за цей рік до 100 млрд грн через проблеми з реалізацією продукції.
«Логістика створила велику проблему з ціновою позицією. Тож вирощування фактично всієї групи зернових та навіть соняшнику для багатьох підприємств стало збитковим. За таких умов говорити про можливість розширити посівні площі не доводиться», — деталізував Марчук.
Водночас Денис Марчук зазначив, що це жодним чином не позначиться на продовольчій безпеці країни, однак може вплинути на експортний потенціал.
Читайте також
ТEUS – Спонсор Ексклюзивного Вечора Нетворкінгу в рамках BLACK SEA GRAIN.KYIV
ЄС пускає на свій ринок українське насіння олійних культур і буряків
З 5 квітня змінюється план формування поїздів, що прямують до Одеського порту
Нідерланди схвалили унікальну картоплю зі «шкірним трансплантатом»
Vitagro почав будувати три пташники, щоб збільшити посадку бройлерів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом