Посівна на Вінниччині стартувала з гороху
У Вінницькій області розпочалася посівна кампанія ранніх зернових культур — у південних районах аграрії вже сіють горох.
Про це повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація у Facebook.
Наразі цією культурою засіяно понад 100 га, що становить 1,3% від запланованих площ. Загалом у 2026 році під горох відведуть близько 8 тис. га — на рівні минулого сезону.
Паралельно господарства готуються до основної посівної кампанії: проводять обробіток ґрунту, заходи зі збереження вологи та підготовку полів під ранні зернові, зернобобові й технічні культури з урахуванням погодних умов.
Також триває перший етап підживлення озимих культур. Із загальної площі 461 тис. га вже підживлено 80% посівів.
Озимі культури поступово відновлюють весняну вегетацію, а внесення азотних добрив сприяє мінімізації негативного впливу пізніх строків сівби.
Читайте також
Найбільша молочна ферма ЄС у Румунії планує подвоїти виробництво молока до 2030 року
Оновлення в платформі AgriSupp: дані з агро експорту тепер доступні по 36 країнам!
Вантажні тарифи Укрзалізниці пропонують підвищити на 30% вже з 1 серпня
Узбекистан обійшов Казахстан в експорті борошна, переробляючи казахстанське зерно
Прогнози рекордного врожаю соняшнику у 2026/27 МР поки не впливають на ціни в Україні
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом