Попит на європейську пшеницю різко виріс через порушення постачання з України та Росії
Експортний попит на пшеницю з Європейського Союзу різко виріс цього тижня і, як очікується, продовжиться, оскільки бойові дії перешкоджають постачанню з України та Росії, повідомили трейдери у п’ятницю.
“Цього тижня великі обсяги були продані на експорт з ЄС: з Румунії, Болгарії, Франції, Німеччини, Польщі та інших країн ЄС”, – сказав один трейдер.
«Лише швидке припинення бойових дій в Україні може повернути українське та російське постачання в нормальне русло. Оскільки цього не сталося, великі обсяги закуплено з альтернативних джерел».
Ф’ючерси на пшеницю на біржі Euronext у Парижі в четвер досягли нових рекордних максимумів, оскільки військова операція в Україні блокує постачання з Чорноморського регіону.
Додатково ускладнюють ситуацію розмови на ринку про те, що новий продаж російської пшениці різко впав через закриття портів, відсутність суден, які бажають заходити в російські порти, і вплив санкцій, кажуть трейдери. І це, незважаючи на те, що великий чорноморський порт Росії Новоросійськ залишається відкритим.
“Ринок пшениці в ЄС вкрай збуджений через великий попит на відвантаження, особливо для імпортерів на Близькому Сході / Середземномор’ї та Північній Африці”, – сказав інший трейдер. «Важко назвати загальну цифру, але я думаю, що ми говоримо про сотні тисяч тонн, проданих цього тижня».
«Попит у портах Німеччини настільки високий, що пшеницю необхідно транспортувати з Чехії, Угорщини та Словаччини».
За словами трейдерів, попит зберігався у п’ятницю і, як очікується, збережеться наступного тижня.
“Телефон весь час дзвонить із запитами на покупку для експорту”, – сказав інший трейдер. «Я думаю, що пшениця з ЄС швидко розпродається, тому ф’ючерси та премії ЄС такі високі».
За повідомленнями, зростання експорту пшениці в Болгарії викликає побоювання, що місцеві запаси можуть занадто виснажитися.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом