Попит на українську кукурудзу може суттєво вирости внаслідок введення мит у США

Джерело:  GrainTrade
доллар

Президент Трамп з 5 квітня ввів базове 10% мито на всі товари, які імпортуються до США. А з 9 квітня набудуть чинності мита розміром 10-34% для країн, що обкладають податками експорт США, серед яких і основні торговельні партнери США, зокрема й покупці американської сільгосппродукції. Так, для товарів з Південної Кореї встановлене мито 25%, з Китаю – 54%, з Японії – 24%, з ЄС – 20%. Для Мексики та Канади набувають чинності мита у 25%, оголошені на початку березня. Якщо Китай продовжить купувати венесуельську нафту, то мита на його товари можуть підвищитися до 79%.

Проте такі дії загрожують контрзаходами, і Китай з 10 березня вже запровадив у відповідь 15% мита на кукурудзу та 10% на сою з США. ЄС розглядає можливість введення мита на сою та 25% мита на кукурудзу, а також посилення екологічних вимог, які обмежать імпорт продукції, вирощеної з використанням заборонених в ЄС хімікатів.

На цьому тлі Бразилія отримує нові перспективи для експорту своєї агропродукції. ЇЇ міцні зв’язки з Китаєм, ЄС та Південно-Східною Азією, конкурентні ціни та прогнози гарного урожаю у 2024/25 МР дозволять перехопити частину покупців американських агротоварів. Аргентина також посилює свої позиції завдяки високим урожаям, вигідному курсу національної валюти та активній експортній стратегію, особливо в Азії та на Близькому Сході.

Якщо основні імпортери введуть мита на американську кукурудзу, то попит на українську кукурудзу суттєво виросте, оскільки вона має конкурентну ціну, наладжену логістику поставок та міцні зв’язки з ЄС та Азією. Основним постачальником кукурудзи на світовому ринку стане Бразилія, але вона не зможе задовольнити попит всіх покупців, які відмовляться від американського зерна, що відкриє нові перспективи для України.

З основних культур, що експортують США, саме соя та кукурудза перебувають в епіцентрі торгових війн. Тепер Мексика, Японія, Китай, ЄС та Південна Корея, які купували у США десятки мільйонів тонн кукурудзи, готуються до контрсанкцій.

Федерація фермерів США попереджає аграріїв про можливе зростання виробничих витрат, втрату ринків збуту та падіння цін. Найуразливішими стануть малі фермери, які працюють на межі рентабельності.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!