Попит Китаю буде ключовим фактором для ринку сої США
Попри сприятливі прогнози врожаю, американський ринок сої залишається залежним від майбутніх рішень Китаю щодо імпорту. Наразі ситуація виглядає комфортною: посіви розвиваються поблизу середніх багаторічних показників, погодні умови загалом сприятливі, а оцінки врожаю вказують на можливість ще одного великого збору сої у США.
За прогнозами Міністерства сільського господарства США, виробництво сої може становити близько 4,4 млрд бушелів, а кінцеві запаси — близько 310 млн бушелів. Такий рівень запасів вважається достатнім для покриття очікуваного попиту без необхідності суттєвого підвищення цін або обмеження споживання.
Водночас аналітики наголошують, що найбільшим фактором невизначеності залишається Китай — найбільший у світі імпортер сої. Наразі китайські переробники віддають перевагу поставкам із Бразилії та Аргентини, які залишаються більш конкурентоспроможними за ціною порівняно з американською продукцією.
Експерти зазначають, що масштабні закупівлі сої з боку Китаю можуть швидко змінити баланс ринку. Раніше Пекін заявляв про намір закупити до 25 млн тонн американської сої, і реалізація таких планів суттєво збільшила б експортний попит та скоротила кінцеві запаси у США.
На думку аналітиків StoneX, подальша динаміка цін на сою залежатиме не стільки від погоди чи врожайності, скільки від торговельної політики та відносин між Вашингтоном і Пекіном. Будь-які зміни в імпортній стратегії Китаю можуть швидко вплинути на світовий баланс сої та настрої учасників ринку.
Читайте також
Українська пшениця 2026/27: експортні можливості на тлі цінового тиску
Високий попит і стабільні площі підтримують ринок соняшника Румунії
Євросоюз спростить правила маркування хімічних речовин і добрив
Низька рентабельність може стримати продажі пшениці нового врожаю
Індія закликає фермерів переходити на менш вибагливі до вологи культури через нест...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом