Попри повені в ЄС та скорочення площ сівби в Україні ціни на ріпак продовжують опускатися
Днями на сході Європи пройшли сильні зливи, які затримають сівбу озимого ріпаку та можуть пошкодити частину посівів. У центрі та на заході України також пройшли дощі, які покращать стан посівів озимини та дозволять засіяти додаткові площі. Але на лівобережній Україні зберігається посуха, і в наступні 7-10 днів опадів не очікується. За даними Гідрометеоцентру, на сьогодні посухою охоплено понад 70% площ, які планується засіяти озимими культурами.
Станом 9 вереня озимим ріпаком в Україні засіяно 535 тис га (+158 тис га за тиждень), що на 41% менше, ніж торік. Дефіцит вологи у східних регіонах не дозволить засіяти ріпаком заплановані 1,2 млн га.
Експортні закупівельні ціни на ріпак в Україні залишаються на рівні 22900-23200 грн/т або 485-495 $/т з доставкою до портів Чорного моря. Їх підтримує скорочення пропозицій від виробників, які зайняті збиранням пізніх культур та сівбою озимини.
На світових біржах котирування продовжують опускатися , незважаючи на погіршення балансу ріпаку на 2024/25 МР та зростання цін на нафту.
Листадові ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF у п’ятницю впали на 2,1% до 456,5 €/т або 506,6 $/т (-1,6% за тиждень, -5% за місяць).
Листопадові ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі у п’ятницю впали на 3,7% до 542 CAD/т або 400 $/т (-5,2% за тиждень, -4,2% за місяць) на тлі можливих обмежень поставок до Китаю.
Сильні опади та зниження температур в преріях Канади затримають збирання каноли, що цього тижня може призвести до підвищення котирувань.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом