Польські виробники олії просять уряд скасувати ембарго на імпорт українського ріпаку

Як зазначається, Польське об’єднання виробників олії (PSPO), що представляє 95% галузі, звернулося до глави польського уряду Дональда Туска з проханням змінити розпорядження про заборону на імпорт до Польщі українського ріпаку. Вони застерігають про можливий дефіцит сировини у сезоні 2025-2026 року, який може сягнути щонайменше 500 тисяч тонн, і це створює загрозу для роботи місцевих заводів з переробки насіння. Вони підкреслюють, що у нинішньому сезоні підприємства вже відчувають нестачу сировини.
Представники галузі наголошують, що нинішня ситуація ставить польські компанії у невигідне становище в порівнянні з іншими країнами ЄС, оскільки вони можуть закуповувати український ріпак без обмежень. Водночас, до Польщі дозволено ввозити готову олію, що, за їх словами, шкодить місцевим виробникам.
PSPO наголошує, що скасування заборони не зашкодить польським аграріям, оскільки внутрішні обсяги ріпаку все одно будуть викуплені за європейськими цінами. Водночас, якщо з’явиться побоювання надлишку імпорту ріпаку з України, то можна запровадити кількісні обмеження, які дозволять збалансувати ринок.
В Асоціації наголошують, що інфраструктура експорту з України з 2022 року вже суттєво змінилася, і масове ввезення ріпаку до Польщі не повториться.
Тим часом, міністерство розвитку і технологій Польщі поки що не планує скасовувати заборону на імпорт насіння ріпаку чи запроваджувати ліміти, вносячи зміни у розпорядження з 2023 року. У міністерстві пояснили, що очікують на завершення переговорів щодо зміни умов торговельної угоди між ЄС та Україною і спостерігають за тимчасовими умовами торгівлі між ЄС та Україною, що діють з 6 червня.
Як відомо, з 15 квітня 2023 року в Польщі триває заборона на імпорт до Польщі збіжжя (пшениця, кукурудза, ріпак, соняшник) з України.
Польські аграрії блокували кордон з Україною у кількох місцях з лютого по квітень минулого року. Тоді їхні вимоги стосувалися відмови уряду Польщі від Європейського зеленого курсу і блокади ввезення різних видів агропродукції з України.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Соболєв назвав основні пріоритети обʼєднаного міністерства
Погодні умови сприяють кращому врожаю в США, Канаді, Європі та Китаї — локальні ри...
TEUS відкриває альтернативний маршрут постачання азотних добрив
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
Українські аграрії намолотили 7,2 млн т ранніх зернових
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом