Польща завершує переговори з Литвою для спрощення транзиту українського зерна, – міністр Телус

Джерело:  Цензор.НЕТ

Контроль українського зерна пропонують перенести до портів Литви, а згодом, ймовірно, до Німеччини. Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус після переговорів з українським колегою Миколою Сольським.

“Ми підняли справу транзиту, щоб допомогти (Україні. – Ред.). Ми перебуваємо на фінішній прямій щодо досягнення домовленості з Литвою, аби цей контроль перенести з українсько-польського кордону до портів Литви. Ця перевірка приведе до того, що збіжжя виїжджатиме за межі ЄС”, – зазначив міністр.

Телус додав, що переговори між Варшавою і Вільнюсом у цій справі “перебувають на фінішній прямій, залишилося вирішити технічні питання”. За його словами, на початку наступного тижня відбудеться зустріч з литовською стороною щодо транзиту українського збіжжя через Польщу до Литви.

За словами польського міністра, Сольський також запропонував, щоб такий контроль перенести і до Німеччини, аби перевірка відбувалася не на українсько-польському кордоні, а в німецьких портах.

“Я пообіцяв, що ми розглянемо це питання, треба подискутувати на цим з відповідними контрольними службами. Якщо буде така юридична можливість і гарантія, що це збіжжя не повернеться до Польщі, то ми йтимемо в напрямку, аби допомогти Україні”,- сказав Телус.

Також сторони обговорили також можливість скасування ембарго на експорт українського збіжжя на польський ринок і введення так званого ліцензування.

“Українська сторона заявила: якщо Польща задекларує, що не потребує до кінця року цих зернових, то вона не видаватиме ліцензії. Ми розглянемо цю пропозицію. Але на перший погляд здається, що це хороша пропозиція”, – сказав Телус, додавши, що для погодження Варшави на таке рішення потрібно напрацювати відповідні регуляції в Польщі.

“Це Польща вирішуватиме, до якого часу українське збіжжя не потраплятиме на польський ринок”,- зазначив він.

Міністр наголосив, що потрібно підготувати на майбутнє відповідні механізми щодо експорту українських агропродуктів з думкою про майбутнє членство України в ЄС. 

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!