Польща контролюватиме транзит зерна з України за допомогою трекерів й супровідників
Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський заявив, що Польща контролюватиме транзит української аграрної продукції за допомогою спеціальних трекерів. Про це він розказав на Zoom-конференції в середу.
“Транзит відкривається з четверга на п’ятницю [21 квітня]. Є додаткові заходи контролю, які буде проводити польська сторона. Зараз пропрацьовуються деталі, щоб це реально працювало”, – розказав він.
Поки що план такий: експортери приїжджають на кордон, оформлюють транзитну декларацію й отримують спеціальний трекер, який відстежуватиме місцеперебування вантажівки чи вагона.
“Трекер показує, що машина чи вагони ідуть в порти або інші країни Євросоюзу. У перший тиждень за бажання польської сторони вони можуть здійснювати фізичний супровід своїми митниками, щоб напрацювати для себе висновки”, – пояснив міністр.
Він розказав, що польський транзит для України дуже важливий, оскільки на нього припадає значний відсоток українського експорту аграрної продукції. У відсотковому відношенні через Польщу йшло до 10% агроекспорту, половина від цього залишалася всередині країни, а решта йшла далі.
“З західних країн найбільший транзит – через Румунію, найменший – через Словаччину. Друга після Румунії країна за експортом і внутрішнім споживанням – це була Польща”, – сказав міністр.
“Якщо ми говоримо про Угорщину – це 5-6%, про Словаччину – 1,5%, про Румунію – це десятки відсотків, з яких 90% – це транзит”, – розказав міністр.
Потенційні втрати України через проблеми з експортом у міністерстві поки що підраховують.
Читайте також
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
ЄС вперше може запропонувати ввести санкції проти росії, не враховуючи можливе вет...
Експорт соєвого шроту з Бразилії досяг рекордного рівня на тлі падіння цін
Продовольча катастрофа. Американські вчені розповіли про наслідки блокади росіянам...
Молдова ввела нові правила для в’їзду
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом