Політика субсидування агросфери у ЄС зруйнується з появою України – думка

Україна зараз обговорюється не тільки в контексті проблем і війни, але і в перспективах стати частиною європейської родини.
Про це розповів партнер проєктів «Інфагро» Максим Фастєєв за результатами міжнародного форуму молочних кооперативів у Польщі.
«Європейська, польська та українська сторони в різних форматах, проте кожна бачить для себе вигоди та інтерес інтеграції», — зазначив він.
І уточнив, які тези звучать від представників бізнесу та професійних об’єднань України, Польщі та Євросоюзу:
- Брюссель зацікавлений в інструментах боротьби з продовольчою інфляцією та зростанні українського споживчого ринку.
- Польща, як і Брюссель, зацікавлена в українському споживчому ринку та, як і Україна, зацікавлена у вільній торгівлі молочними товарами.
- Україна зацікавлена в інвестиціях, вільній торгівлі з ЄС і тій експертизі та успішному досвіді, яким володіє ЄС і особливо Польща, для швидкого розвитку та модернізації молочної галузі.
«Головне тут для України — вимагати дотримання паритету інтересів (знову можна згадати досвід Польщі, яка припустилася негативних поступок в агарній сфері під час вступу до ЄС), але вже зараз є розуміння, що поточна політика субсидування аграрної сфери зруйнується з появою України в співтоваристві — реформи в цьому напрямі також ляжуть на плечі чиновників з нової каденції Єврокомісії», — вважає фахівець.
Читайте також
Експорт м’якої пшениці з ЄС в сезоні 2024/25 знизився
Новий сезон уже диктує свої правила – чи готові Ви до них?
Експортне мито знову на столі розгляду: Україна переглядає 10% тариф на сою та ріпак
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
Імпорт пальмової олії до Індії у червні зріс на 61%, досягнувши 11-місячного макси...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом