Покращення погодних умов у Південній Америці зменшує спекулятивний тиск на ринки агропродукції
Трейдери уважно стежать за погодними умовами в Південній Америці, де в Бразилії тривають надмірні дощі, а в Аргентині зберігається дефіцит опадів. Водночас у США та Україні очікується нова хвиля морозів, що може вплинути на посіви озимини, які не мають снігового покриву.
Протягом тижня кількість опадів у центральній Бразилії зменшилася, що дозволило відновити збирання врожаю сої та прискорити сівбу кукурудзи сафрінья. Однак наступного тижня в ключовому регіоні вирощування сої – Мато-Гросу – інтенсивність дощів збільшиться, що посилить тиск на котирування.
У посушливі регіони Аргентини цього тижня фронт приніс сильні опади, які покращать стан посівів, запобігаючи зниженню потенціалу майбутнього урожаю. Наступного тижня черговий фронт принесе нові опади, які зменшать спеку та покращать запаси вологи.
Зернова біржа Буенос-Айреса (BAGE) 5 лютого пыдтвердила, що сильні опади в ключових сільськогосподарських регіонах Аргентини суттєво покращили рівень вологості грунту для посівів ярих культур.
У регіонах вирощування озимої пшениці в США цього тижня спостерігалися дощі та потепління, але на півночі Великих Рівнин тримається холодна погода, яка наступного тижня пошириться на південь, що знизить температури та посилить снігопади на Середньому Заході й Центральних та Південних Рівнинах. На Північних рівнинах морози можуть пошкодити посіви озимої пшениці, які не мають снігового покрову, що вже призвело до спекулятивного зростання котирувань на пшеницю в США.
Сильні дощі підвищили рівень води в річці Міссісіпі – ключовій транспортній артерії для експорту зерна. Опади триватимуть ще кілька тижнів, тому на окремих ділянках рівень води може сягнути критичних показників.
В Україні зберігається суха та морозна погода, з температурою -5…-8°C вночі та близько 0…+1°C вдень, що зменшує запаси вологи у верхньому шарі ґрунту та негативно впливає на озимі культури, які на тлі аномального тепла почали відновлювати вегетацію.
Фахівці Національної академії аграрних наук України зазначають, що протягом перших двох місяців календарної зими не було вагомих причин для пошкодження або загибелі посівів. Грудень і січень характеризувалися відносно стабільними температурами, які були вищими за середньорічну норму.
«Упродовж цього періоду зафіксовано 41 добу із середньодобовою температурою вище 0°C. Подібні явища спостерігаються щорічно, особливо в південних областях. Як показує досвід, поступове зниження температур перед сильними морозами не завдає значної шкоди посівам, особливо при наявності снігового покриву», – йдеться в огляді.
Зважаючи на поточний стан озимих культур та прогнози погоди, науковці не очікують значних загроз для посівів на завершальних етапах зимового періоду.
На південному заході рф у ключових регіонах вирощування озимої пшениці також спостерігається дефіцит опадів. Однак завдяки теплій та дощовій погоді грудня та січня стан посівів покращився. Відсутність сильних морозів дозволить уникнути значних втрат посівів.
У більшості країн Європи зберігається відносно суха погода. Однак на заході континенту з п’ятниці очікуються дощі, які позитивно вплинуть на посіви в Іспанії, Італії та північній частині Африки. Водночас Франція залишатиметься надто вологою, а східні регіони Європи – надто сухими, що може негативно позначитися на стані сільськогосподарських культур.
Читайте також
Agri-food. Адаптація стратегій у виробництві та переробці до мінливого світового р...
Стартував експорт біометану трубопроводом з України
Японія виставить на ринок запаси рису для боротьби зі зростанням цін
Зима бере реванш: морозні вихідні в Україні
Аргентина переглядає правила експорту продовольства
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом