Через строкатість цьогорічної посівної пізніх ярих культур і травневі приморозки соняшник у різних регіонах України наразі перебуває у найрізноманітніших фазах росту та розвитку: від декількох пар листків і до утворення «зірочки», а подекуди — вже й цвітіння. Та що їх об’єднує, то це вразливість перед комплексом небезпечних хвороб, передумови до поширення яких створили нещодавні опади. Тому незалежно від того, проявилися ознаки хвороб візуально чи ні, необхідно подбати про фунгіцидний захист посівів. У протилежному випадку втрати майбутньої врожайності можуть сягнути понад 50%. Позначитися це може й на якості врожаю, зокрема олійності, кислотному числі, виповненості, масі 1000 насінин. А це — подвійні втрати для аграрія. Тому незалежно від того, в якій фазі соняшник на вашому полі, а особливо напередодні – початку цвітіння, неодмінно проведіть необхідні обробки проти хвороб.
Погодні умови сприяють ураженню соняшнику хворобами
Гідротермічні умови сприяють повсюдному ураженню соняшнику фомозом, альтернаріозом, септоріозом, стебловою формою білої та сірої гнилей, на півдні — іржею, фомопсидозом.
Щоб не дати хворобам прогресувати й захистити майбутній врожай, фахівці Ukravit радять не нехтувати фунгіцидними обробками і забезпечити культурі повноцінний захист.
Читайте також
Польські фермери розблокували пункт пропуску “Шегині – Медика”
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом