Погодні умови сприяють сівбі ярих культур у Північній Півкулі та розвитку посівів у Південній Америці
Погодні умови сприяють прискоренню сівби у Північній Півкулі, тоді як дощі у Південній Америці покращують потенціал урожаю сої та кукурудзи.
На Середньому Заході, а також Центральних та Південних Рівнинах США тепла погода з періодичними дощами сприяє сівби ярих культур та розвитку посівів озимини. Наступного тижня температури знизяться, а нова хвиля опадів затримає сівбу, але поповнить запаси ґрунтової вологи, що може призвести до збільшення площ сівби кукурудзи.
У центрі та на півночі Бразилії ідуть періодичні зливи, сприятливі для розвитку посівів кукурудзи другого урожаю, але їх кількість не дозволить накопичити достатні запаси вологи перед сезоном посухи. Наступного тижня дощі продовжаться, хоча і менш інтенсивні, зокрема вони пройдуть і у штаті Парана. Незважаючи на нещодавні дощі, на більшій частині полів, засіяних кукурудзою другого урожаю, зволоженість ґрунту нижча за норму, але аналітики підвищують прогнози урожаю. Так, компанія Safras & Mercado підвищила прогноз урожаю кукурудзи в країні до 126,1 млн т, а сої – до 151,2 млн т завдяки високій урожайності.
В Аргентині сильні дощі затримують збирання урожаю, але підвищують урожайність пізніх посівів сої та кукурудзи. Наступного тижня інтенсивність опадів зменшиться, і у більшості регіонів відновляться збиральні роботи. У другій половині травня почнеться сівба пшениці, площі під якою після дощів можуть вирости. Зернова біржа Росаріо (RGE) знизила прогноз урожаю кукурудзи з 57 до 50,5 млн т внаслідок зменшення урожайності на 0,6 т/га до 7,04 т/га, викликане поширенням шкідників, а оцінку площ до збирання зменшила на 225 тис га.
На півдні, сході та центрі Європи цього тижня пройде нова хвиля злив, тоді як на північному заході пануватиме сухіша погода. Зниження температур сприятиме прискоренню сівби та розвитку посівів.
В більшості аграрних регіонів Австралії у червні – серпні температури повітря та кількість опадів будуть вищими за норму, що покращить урожайність озимих культур, зокрема пшениці, ячменю та каноли, – повідомляє Метеорологічне бюро країни.
На південному сході України все ще зберігається дефіцит опадів, але аномальна спека цього тижня завершиться, а на тлі зниження температур на всій території країни пройдуть опади.
Станом на 11 квітня в Україні засіяно:
- пшеницею – 173,9 тис га або 70,6% від запланованих 246,1 тис га,
- ячменем – 683,4 тис га або 83,5% від 818 тис га,
- горохом – 147,7 тис га або 92,4% від 159,9 тис га,
- вівсом – 117 тис га або 72% від 162,7 тис га,
- кукурудзою – 120 тис га або 3% від 3,912 млн га,
- соняшником – 470,1 тис га або 9% від 5,288 млн га,
- соєю – 20,6 тис га або 1% від 1,99 млн га,
- цукровими буряками – 157,6 тис га або 61% від 256,5 тис га.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом