Погода відтерміновує посівну
Аграрії не беруться поки що говорити про особливості весняної посівної кампанії, оскільки вона щойно розпочалась. Втім, акцентують, що головним викликом є погодні умови, через які відбувається відтермінування робіт.
Таку думку в коментарі AgroPortal.ua висловив директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсяник.
За його словами, прогноз попередньо виглядає так: із запланованих 20-25 днів посівної техніка фактично зможе працювати близько 10 днів. Це створює ризики розтягнення термінів або потреби у залученні додаткових ресурсів — наприклад, збільшенні кількості техніки.
Щодо вартості, то посівна кампанія загалом подорожчала на 10-18%. Олександр Овсяник зазначає, що це типова ситуація, яка повторюється щороку, і в компанії до цього готові.
«Проте, якщо говорити конкретно про технічні коноплі, то цьогорічне подорожчання було більш помітним: ціна на насіння зросла на 20-30% порівняно з минулим роком. Це стало ключовим чинником зростання вартості по цій культурі», — відповідає він на уточнююче питання щодо здорожчання сівби нішевих культур.
Загалом у Групі АГРОТРЕЙД під нішеві культури цього року відведено 1,5% від земельного банку:
- гірчиця — 0,95% (598 га);
- технічні коноплі — 0,51% (326 га);
- арахіс — 0,05% (34 га).
Олександр Овсяник, директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД:
Гірчиця — це радше вимушене, але обґрунтоване рішення. Ми вирощуємо її в регіонах Харківщини, де спостерігається нестабільна ситуація, а ця культура добре переносить ранні терміни посіву, що особливо актуально для даної зони. Крім того, гірчиця є дохідною, зручною в логістиці, тобто виправданою з економічного та операційного поглядів.
Арахіс і технічні коноплі — це стратегічні інвестиційні проєкти. Попри високу складність із погляду організації, агрономії та операційного супроводу, ці культури мають значний економічний потенціал. Вони дозволяють підвищити конкурентоспроможність, дохідність і формувати нові напрями розвитку компанії.
Читайте також
Щасливого Різдва та Нового року! Графік роботи УкрАгроКонсалт
Залізничні маршрути через західний кордон можуть стати економічно вигідними для ек...
Трамп готує альтернативні механізми запровадження мит у разі рішення Верховного суду
Аргентина відроджує виробництво халяльної баранини для близькосхідного ринку
На Черкащині майже половина посівів увійшла в зимовий період у фазі кущіння
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом