Площа ГМО культур досягла 210 млн га у 2024 році — це рекордний показник

Глобальне впровадження генетично модифікованих (ГМ) культур — ще відомих як трансгенні — продовжує зростати у зв’язку з досягненнями в технології вирощування сільськогосподарських культур та зростанню кількості схвалень регуляторними органами різних країн.
У 2024 році площа трансгенних культур досягла 210 мільйонів гектарів і це рекордний показник, пише SeedWorld. Зазначається, що найбільше зростання площ посівів ГМ-культур спостерігалось у Південній Америці — на 3,5%, далі йде Північна Америка — на 1,1%.
Сполучені Штати залишаються світовим лідером, вирощуючи 75,4 мільйона гектарів ГМО-культур, що на 1,3% більше, ніж попереднього року. Наступна Бразилія з 67,9 мільйона гектарів (+1,4%), тоді як Аргентина зазнала значного зростання на 8,3%, досягнувши 23,8 мільйона гектарів.
Серед країн, які сіють понад 100 000 га, найбільш помітне розширення площ відбулося у В’єтнамі (+93,2%), Уругваї (+49,8%), Іспанії (+40,3%) та М’янмі (+39,2%). З іншого боку, найбільш значне скорочення площ під ГМ-культурами спостерігалося в Пакистані (-16,7%), Індії (-7,1%), Південній Африці (-0,5%), Канаді (-0,4%) та Австралії (-0,3%).
Провідними генетично модифікованими (ГМ) культурами залишаються соєві боби, які займають приблизно 105,1 мільйона гектарів — майже половина всієї площі ГМ-посівів у світі. За ними йдуть кукурудза (68,4 мільйона гектарів), бавовна (24,8 мільйона) та ріпак (10,4 мільйона).
«Серед переваг упровадження ГМ-культур — підвищення продуктивності та підвищення стійкості. Певні ГМ-ознаки підвищують урожайність з гектара, що дозволяє ефективніше використовувати наявні сільськогосподарські угіддя. Крім того, стійкі до гербіцидів та шкідників сорти допомагають зменшити вплив сільського господарства на навколишнє середовище, підтримуючи методи мінімального обробітку ґрунту, що сприяє поглинанню вуглецю та збереженню ґрунту», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що постійне розширення впровадження ГМ-культур відображає не лише зростання посівних площ, а й досягнення в біотехнологіях. Тільки у 2024 році 28 країн схвалили нові ГМ-сорти, включаючи золотий рис та інші культури з новими ознаками.
Китай є яскравим прикладом. З рівнем упровадження ГМ-бавовни 98,3%, країна нещодавно просунулася у вирощуванні ГМ-кукурудзи та сої. Хоча ці культури наразі перебувають на стадіях комерційних випробувань, оцінюється, що Китай засіяв 666 000 гектарів ГМ-кукурудзи у 2024 році в рамках етапу тестування.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
МХП пожнивно сіє амарант
Держзовнішінформ інформує про зміну бланків для видачі експертних довідок, висновк...
Кенія стала головним покупцем пальмової олії з Малайзії, обігнавши ЄС та Китай
АФ «Ольгопіль» завершила збирання озимого ячменю
ЄС готує єдиний пакет торговельних заходів проти США на 93 млрд євро
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом