Підвищено оцінку імпорту зерна до Нігерії

Відповідно до звіту Іноземної сільськогосподарської служби (ФАС) Міністерства сільського господарства США, оцінки імпорту пшениці, рису та кукурудзи до Нігерії в 2024/25 МР збільшилися в міру стабілізації економіки, зниження інфляції та запровадження урядом тимчасової політики нульових мит на імпорт цих культур до 31 грудня.
Нігерія, найбільша країна Африки з населенням 232 мільйони осіб, імпортуватиме 4,7 мільйона тонн пшениці в 2024-25 роках, що на 6% більше квітневої оцінки ФАС, але все ж таки менше, ніж 5 мільйонів тонн, прогнозованих на 2023-24 роки. Очікується, що країна виробить лише 120 000 тонн, що не змінилося порівняно з попереднім роком.
“Незважаючи на зусилля уряду щодо збільшення виробництва, незмінність прогнозу пояснюється відсутністю безпеки в районах виробництва пшениці, високими цінами на добрива та насіння, а також широким зростанням вартості життя, що впливає на рішення фермерів про сівбу”, – йдеться у повідомленні ФАС.
Очікується, що тимчасове скасування урядом імпортних тарифів і мит на пшеницю призведе до збільшення імпорту, проте слабкий попит, що зберігається з боку борошномелів і споживачів, а також тимчасовий характер скасування може обмежити використання приватним сектором цієї політики для збільшення імпорту, вважає ФАС. Попит на 2024-25 роки очікується на рівні 4,4 млн. тонн, що нижче 4,7 млн. тонн у 2023-24 роках.
Виробництво кукурудзи в 2024-25 роках прогнозується на рівні 11,68 млн тонн порівняно з 11 млн тонн у 2023-24 роках, що на 6% вище за квітневий прогноз ФАС, а імпорт складе 110 000 тонн, що трохи вище 100 000 тонн річному обчисленні. Поліпшення врожаю пов’язане зі збільшенням посівних площ та зростанням цін, які стимулюють фермерів садити цю культуру, йдеться у повідомленні ФАС.
Близько 45% виробленої країни кукурудзи використовують у кормах для тварин, причому більшість — у птахівництві. Корми становлять близько 70% собівартості продукції птахівників, і кукурудза є основним інгредієнтом.
Внутрішнє виробництво рису в 2024-25 роках прогнозується на рівні 7,5 млн. тонн, що на 3% менше квітневої оцінки ФАС в 7,7 млн. тонн. Зниженню сприяють відсутність безпеки в регіонах рису, дещо складні погодні умови та висока вартість виробничих ресурсів. За прогнозами, у 2023-24 роках виробництво становитиме 8,5 млн тонн.
Очікується, що відносна доступність рису в порівнянні з іншими основними продуктами харчування призведе до зростання споживання до 7,4 млн тонн, що на 3% вище за квітневу оцінку в 7,2 млн тонн. Для задоволення попиту імпорт у 2024-25 роках складе 1,9 млн тонн, що на 21% більше за квітневу оцінку в 1,5 млн тонн, хоча й трохи нижче 2 млн тонн у попередньому році.
«Незважаючи на ослаблення купівельної спроможності споживачів, рис є важливим продуктом харчування, на який домогосподарства по всій країні дадуть відповідь збільшенням закупівель за будь-якого зниження цін», — заявили у ФАС.
Читайте також
Перемир’я у торговельній війні не поверне американським фермерам китайський ринок сої
Майже 40% аграрних компаній в Україні скаржаться на труднощі під час пошуку праців...
Угода між США та Китаєм позитивно вплине на малайзійський ринок пальмової олії
Заморозки місцями завдали шкоди посівам озимого ріпаку та ярого ячменю
Виробництво пшениці в Омані перевищить 7700 тонн
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом