Підвищення акцизів на пальне: Комітет Ради відмовився від пільг для біодизелю

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики змінив свої пропозиції щодо ставок акцизів у законопроекті про повернення оподаткування пального 7668-д перед його розглядом у другому читанні.
Про це народний депутат від фракції “Голос”, перший заступник керівника Комітету Ярослав Железняк повідомив у Telegram.
За словами депутата, порівняно із попередньою версією схваленого Комітетом документа до нього внесено три зміни.
Зокрема, з тексту законопроєкту прибрали норму запровадження пільгового акцизу для біопалива. В оновленій версії акциз на біопаливо та біодизель пропонується встановити на рівні 100 євро за 1000 літрів, як і для звичайних видів пального. Раніше до другого читання пропонувалось встановити ставку 26 євро за 1000 літрів для біопалива та 18 євро за 100 літрів для біодизеля на 5 років.
Водночас депутати передбачили пільгу для паливо для потреб Міноборони – для військових акциз залишиться на рівні 0 євро за 1000 літрів.
“Ця пільга буде діяти виключно для Міноборони на період воєнного та надзвичайного стану. Непогана норма, фактично ми більше залишимо грошей у бюджеті, а менше піде на дороги”, – прокоментував пропозицію Железняк.
Крім того, із документа прибрали поправку щодо зміни оподаткування ренти на видобуток газу, оскільки вона буде врахована у іншому законопроєкті.
“Все інше залишилося без змін: (акциз на) бензин – 100 євро за 1000 літрів, дизель – 100 євро за 1000 літрів, газ – 52 євро за 1000 літрів. ПДВ для всього залишається на рівні 7%”, – додав Железняк, зазначивши, що закон буде прийнято в найближчі дні.
Як повідомлялося, 30 серпня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкти про часткове повернення акцизів на бензин, дизпаливо та скраплений газ, а також спрямування отриманих від них коштів на ремонт та утримання доріг.
Зокрема, законопроєктом №7668-д акциз на автогаз пропонується встановити на рівні 52 євро за 1000 літрів, а на бензин та дизпаливо – на рівні 100 євро за 1000 літрів. Наразі акцизи на паливо встановлені на рівні 0 євро за 1000 літрів.
Водночас законопроєктом №7669 скасовується запроваджена у березні норма про те, що на період воєнного стану кошти Державного дорожнього фонду спрямовуються першочергово на виконання боргових зобов’язань “Укравтодору”, а також на забезпечення потреб сектору оборони.
Ухвалення цього законопроєкту дозволить використовувати кошти Дорожнього фонду на утримання мережі автомобільних доріг державного значення, а також проводити аварійно-відновні роботи на зруйнованих ділянках доріг та штучних спорудах.
Нагадаємо, Верховна Рада 15 березня ухвалила закон №7137-д, яким передбачила нульову ставку акцизу на бензин, дизельне пальне й скраплений газ, а також зменшення ПДВ з 20% до 7%.
Читайте також
Експорт м’якої пшениці з ЄС в сезоні 2024/25 знизився
Новий сезон уже диктує свої правила – чи готові Ви до них?
Експортне мито знову на столі розгляду: Україна переглядає 10% тариф на сою та ріпак
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
Імпорт пальмової олії до Індії у червні зріс на 61%, досягнувши 11-місячного макси...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом