Підвищення цін на добрива може спричинити продовольчу кризу в ПАР

удобрение

Поєднання підвищення цін для аграріїв та перебоїв у постачанні добрив ставить під загрозу продовольчу безпеку і серйозно позначається на прибутковості та стійкості компаній. Про це повідомляє news.agropages.com.

“Вартість добрив, гербіцидів, дизельного палива, електрики та робочої сили швидко зростають, що робить практично неможливим для багатьох аграріїв стійке виробництво продуктів харчування”, – зазначив виконавчий директор Agri SA Крісто ван дер Ріде.

У той час як міжнародні ціни на добрива стрімко зросли за останній рік, Південна Африка може похвалитися одним із найбільших у світі виробників фосфатів та фосфорної кислоти – компанією Foskor. Проте, згідно з нещодавнім дослідженням Бюро продовольчої та сільськогосподарської політики (BFAP), ПАР займає третє місце за вартістю добрив для виробника зерна та олійних культур.

«Останніми роками Південна Африка стає все більш залежною від імпортних добрив через нездатність Foskor продавати доступні фосфати на південноафриканському ринку добрив. Наразі Південна Африка імпортує близько 80% фосфатів для виробників добрив», – каже експерт.

За словами Крісто ван дер Ріде, це негативно впливає на ціни на добрива, що згодом призводить до значного збільшення змінних виробничих витрат аграріїв.

«Поєднання підвищення цін для аграріїв та перебоїв у постачаннях ставить під загрозу продовольчу безпеку та серйозно позначається на прибутковості та стійкості фермерів», — наголосив фахівець.

Нагадаємо, що індекс цін на азотні добрива Profercy досяг найвищого рівня з моменту створення – 379, 49 пунктів, що є показником низьких продаж та високої ціни

Latifundist.com

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!