Підприємства невдовзі зможуть забронювати працівника після місяця роботи
Працівники, які працюють на підприємстві менше трьох місяців, наразі не можуть бути заброньовані. Після набрання чинності податкових змін цей термін скоротиться до місяця.
Про це повідомила пресслужба Європейської бізнес асоціації за результатами зустрічі з заступником міністра економіки Віталієм Кіндратівим.
За новим порядком, щоб здійснювати нові бронювання військовозобов’язаних, усі підприємства мають перепідтвердити свій статус критичності до 28 лютого 2025.
До того часу чинні бронювання та статус критичності буде зберігатись, водночас нових співробітників компанії зможуть забронювати тільки після перепідтвердження статусу. Надалі усі бронювання співробітників здійснюватимуться через портал “Дія”.
Щоб отримати статус критичності, підприємство має відповідати принаймні трьом критеріям, два з яких є обов’язковими для всіх.
Два обов’язкові критерії – це відсутність податкової заборгованості та середня заробітна плата по підприємству не менше ніж 20 тис. грн та така ж заробітна плата працівника, що бронюється, за останній звітній період.
Третій критерій має бути одним з загальних, регіональних або галузевих критеріїв, які мають бути розроблені профільними міністерствами або ОВА.
Можливість бронювати 100% працівників наразі передбачена для підприємств паливно-енергетичного та оборонно-промислового комплексів. Інші компанії мають квоту 50%. Компанії-нерезиденти подаватимуть списки на Мінекономіки, і бронювання відбуватиметься через міністерство, а не через “Дію”.
Базою обліку є всі військовозобов’язані працівники підприємства, окрім тих, що працюють за сумісництвом та заброньовані на іншому підприємстві.
Зняти бронювання з працівників буде можливим, втім без особливих підстав (наприклад, звільнення) це можна буде зробити не частіше одного разу на місяць
Як повідомлялося, минулого тижня Кабмін змінив порядок бронювання військовозобов’язаних працівників від мобілізації. Зокрема, для приватних підприємств встановлюється обов’язковий критерій – нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал повинна бути не менше 2,5 мінімальної зарплати (20 тис. грн на 15 листопада 2024 року). У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20 тис. грн.
Підприємства мають підтвердити свою критичну важливість до кінця лютого та повторно подати списки працівників для бронювання через “Дію”. При цьому вже надані на підставі бронювання відстрочки діятимуть лише до 28 лютого.
Читайте також
Українським морським коридором експортували 56,7 млн т зернових вантажів
Мита можуть скоротити експорт сої та кукурудзи з США до Китаю на 52%
Президент підписав закон про державний бюджет на 2025 рік
Агро-Регіон зменшив вартість логістики до 30%
Половину світової торгівлі агропродукцєю контролюють чотири компанії,але конкуренц...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом