Під кінець сезону українським виробникам вдалося підвищити ціни на кавуни

На поточному тижні українським виробникам вдалося значно підвищити ціну на кавуни, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Учасники ринку пояснювали ситуацію, що склалася, значним скороченням пропозиції даних баштанних на ринку, оскільки сезон реалізації кавунів з місцевих господарств вже входить у фінальну фазу.
Так, згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, тільки за минулий тиждень ціни на кавуни в українських господарствах зросли в середньому на 42%, і сьогодні фермери готові вести відвантаження цих баштанних по 8-15 грн/кг ($0,05-0,12/кг) залежно від якості та регіону виробництва.
Фермери пояснюють зростання цін у цьому сегменті дисбалансом попиту і пропозиції на ринку. Після завершення сезону реалізації середніх сортів пропозиція кавуна різко знизилася, оскільки у багатьох українських баштанників у поточному сезоні виникли проблеми з урожайністю пізніх сортів кавуна. А ось попит на продукцію в останні 2 тижні продовжує стрімко зростати.
Варто зазначити, що, попри істотне подорожчання в сегменті баштанних, кавуни сьогодні в Україні коштують в середньому на 50% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року.
Кронквіст пояснила, що рішення індійської сторони стало результатом “багаторічної роботи та інвестицій” лохинової галузі США, спрямованої на збільшення в Індії споживчого попиту на вирощену в Америці ягоду.
“Наші виробники та маркетологи встановили особливі зв’язки зі своїми індійськими клієнтами, і ми раді бачити, що ці зв’язки зміцняться в майбутньому завдяки нещодавно зниженим тарифам, – додає Кронквіст. – Це не тільки чудова новина для американських виробників лохини, це, безумовно, і хороша новина для індійських споживачів, яким подобається стабільно висока якість американської лохини”.
Читайте також
ОАЕ розвиває вертикальне фермерство замість імпорту овочів
Туреччина починає продаж держзапасів кукурудзи, що знизить ціни всередині країни т...
На Буковині створять індустріальний парк із переробки ягід і фруктів
Бразилія прогнозує зростання виробництва та експорту свинини, незважаючи на зроста...
Аграрії утримуються від укладання форвардів на ріпак через погодні ризики
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом