Перспективи врожаю гороху в Україні у 2022 році

Джерело:  УкрАгроКонсалт
горох
UkrAgroConsult

Автори статей:

Станом на кінець травня російські війська залишили територію північних областей України – Київської, Чернігівської та Сумської. Проте на значній частині Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей досі точаться бої або вони перебувають під окупацією.

У зв’язку з цим змінилася географія сівби гороху: у попередні сезони він в основному вирощувався у Запорізькій області, а тепер посівні площі змістилися на північ, розтягнувшись від Одеської до Харківської області.

Наш попередній прогноз посівних площ гороху у 2022/23 МР залишається незмінним.

Поки що у ярих культур в Україні спостерігається незначне відставання у розвитку за рахунок температури повітря нижче за норму та недостатнього зволоження ґрунту. Крім того, на тлі ситуації, що склалася в країні, фермерам можливо не вдасться внести необхідні добрива або ЗЗР.

Таким чином, урожай гороху 2022 року може стати історичним мінімумом, прогнозують аналітики УкрАгроКонсалт.

Після російського вторгнення експорт українського гороху, як і інших с/г культур з України, сповільнився.

Поки щомісяця виходить вивозити за кордон через західні області України в середньому близько 3 тис. т гороху. Експортери, логісти, дипломати ведуть активну роботу щодо підвищення пропускної спроможності прикордонних переходів у західній Україні, проте гороху протистоїть сильна конкуренція з боку інших с/г культур (особливо кукурудзи та соняшника).

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!