Перший місяць роботи нового морського маршруту: зерно у фокусі

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Автор:  Максим Харченко
Україна
UkrAgroConsult

Автори статей:

Максим Харченко
Аналітик ринку логістики

Після виходу Росії з зернової угоди в липні цього року здавалося, що зерновий експорт через українські глибоководні морські порти відновиться не скоро, але вже в серпні Україна оголосила тимчасові маршрути руху цивільних суден. Цим маршрутом одразу скористалися декілька суден, які застрягли в одеських портах ще 24 лютого 2022 року. В середині вересня перші кораблі зайшли в українські порти під завантаження зерна, що викликало позитивну реакцію з боку інших судновласників, страховиків та вантажовідправників.

Чи вдасться українському зерновому коридору стати заміною зернової угоди під керівництвом ООН? В серпні 2022 року завдяки зерновій угоді було експортовано 1.66 млн тонн зернових. Тоді як з середини вересня по 25 жовтня Україні вдалося відправити на експорт цим новим маршрутом трохи більше 600 тис. тонн агропродукції. В середньому, завдяки зерновій угоді за участі ООН вивозилось близько 3 млн тонн зернових, олійних та продуктів переробки. Отже, повноцінною заміною зернової угоди цей коридор поки що не став, але перспектива нарощування обсягів все ще існує.

Згідно з портовими даними, враховуючи судна під завантаженням та судна, які прибудуть в чорноморські порти в найближчі дні, очікується, що за декілька тижнів обсяги експорту сягнуть 1.82 млн тонн агропродукції.

Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.

AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.

Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!

Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів: http://agrisupp.com/uk/register/1

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!