Перезимівля озимих на Хмельниччині проходить добре
Протягом зими на Хмельниччині спостерігались погодні умови від помірно-холодних до теплих. Температури повітря на +3°С …+8°С вище норми. Опади відмічались слабкі у вигляді дощу, снігу, мокрого снігу, мряки, туманів. Сніговий покрив, який утворився висотою 2-10 см – розстав. Запаси вологи в ґрунті достатні. Ґрунт – мерзлий, талий. У рослин озимих культур не відмічалось глибокого зимового спокою, продовжувався вегетаційний період. Такі погодні умови позитивно впливали на розвиток шкідливих організмів.
Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.
За даними вибіркових обстежень в грудні-лютому на площі 6,5 тис. га та за результатами відрощування монолітів встановлено, що стан озимих культур добрий. Кількість живих рослин озимої пшениці становить 98 %, озимого ячменю – 97 %, озимого ріпаку – 97 %. Рослини озимих зернових культур перебувають у фазі 3-х листків-кущіння, мають добру здатність до регенерації при їх відрощуванні.
На листі рослин озимої пшениці виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси, септоріозу 1-2,5 % з розвитком хвороби 0,5 %, кореневих гнилей 1,5 % рослин. За сприятливих погодних умов весни, зокрема відносної вологості повітря (85 %), помірної температури (16-22°С) та враховуючи інфекційний запас можливе поширення хвороб. Для оздоровлення посівів проти вищезазначених хвороб, слід застосувати фунгіциди згідно з «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».
При вибірковому обстеженні посівів озимого ріпаку на площі 3,6 тис. га ї в грудні 2023 року – лютому 2024 року виявлено, що рослини знаходяться у фазі 6-8 листка-розетки. На листках культури виявлений інфекційний запас інфекції пероноспорозу 1,5-4 % з розвитком хвороби 1%, альтернаріозу 1,5 % з розвитком хвороби 1%. Враховуючи запас інфекції з осені та за сприятливих погодних умов навесні, у період відновлення вегетації, для пероноспорозу (прохолодна, дощова весна та перша половина літа), для альтернаріозу (підвищена вологість та помірна температура не нижче 22°С), посіви слід оздоровити дозволеними у «Переліку» препаратами відповідно до регламентів застосування.
Посіви озимих культур засмічені бур’янами в чисельності 5-26 екз. кв. м. Такі посіви слід в весняний період обробити гербіцидами. Вибір гербіцидів залежить в першу чергу від видів бур’янів на конкретному полі, перевагу слід надавати гербіцидам з відносно широким спектром дії на бур’яни.
На переважній більшості території області через коливання температур, утворення льодяної кірки, опади у вигляді дощу, перезволоження ґрунту, затоплення жилих нір, спостерігається послаблення живлення та пригнічення життєдіяльності мишоподібних гризунів. Відмічається загибель шкідників 20-40%. Аналіз матеріалів моніторингу, який проводять спеціалісти фітосанітарної безпеки свідчить про середню заселеність та шкідливість мишоподібних гризунів.
«Оцінюючи фітосанітарний стан посівів озимих культур можна стверджувати, що він виглядає не загрозливим, а контрольованим. Розвиток шкідливих організмів, бур’янів тісно пов’язаний з агрокліматичними умовами, тому за сприятливих погодних умов, недотримання технології вирощування с/г культур, можливі спалахи підвищеної чисельності шкідливих організмів, чого ми не повинні допустити», – йдеться в повідомленні.
Читайте також
Спостерігається високий попит на продовольчу пшеницю
Профіцит торгового балансу Китаю сягнув рекорду в майже 1 трильйон доларів
Ситуація з тваринництвом на Херсонщині складна
Аналітики USDA залишили без змін оцінку виробництва кукурудзи в Україні
Запаси пальмової олії в Малайзії досягли 19-місячного мінімуму
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом