Перезимівля озимих істотно залежатиме від агрокліматичних умов листопада
Агрометеорологічні умови останніх двох декад жовтня сприятливо вплинули на раніше засіяні площі озимих культур. Якщо у листопаді буде порівняно тепла погода, як це було у минулому році, стан посівів істотно покращиться. Якщо ж вегетація озимини припиниться на початку листопада (середні багаторічні строки), то посіви увійдуть у зиму слабо розвинутими і їх перезимівля ускладниться.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН щодо агрометеорологічних умов та фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Так, за спостереженнями науковців ННЦ «Інститут землеробства НААНН» за середніми багаторічними даними на Київщині озимина припиняє вегетацію 30 жовтня – 2 листопада.
Нинішнього року, за умов припинення вегетації у такі строки, беручи до уваги фактичний стан рослин та прогноз погоди надалі, можна очікувати, що на більшості площ озимі культури увійдуть у зиму у фазі «3-й листок» та «початок кущіння», на пізніх посівах – «утворення сходів».
За експертною оцінкою площа озимих культур у слаборозвиненому стані на початок зими (за умови температурного фону близького до норми) у середньому у Київській області може скласти близько 10-15 %.
Читайте також
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
У січні зросли обсяги передачі зернових вантажів залізницею до Польщі та Румунії
Китай та низькі ціни на зерно підвищують перспективи експорту яловичини та курятин...
Британія створила базу даних для відстежування краденого українського зерна
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом