Перевізники в Польщі відклали блокаду кордону з Україною до 6 листопада
Польські перевізники заявляють, що переносять початок блокади руху вантажного транспорту, що слідуватиме у напрямку пунктів пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, “Краківець-Корчова”, “Рава-Руська-Гребенне”, з 3 на 6 листопада.
Про це заявив співголова блокади, організатор протесту поблизу пункту пропуску “Краківець-Корчова” Томаш Борковський.
За його словами, блокада розпочинається з 13:00 за київським часом 6 листопада. Він додав, що польські перевізники офіційно зареєстрували протест у місцевих органах влади до 3 січня 2024 року.
Речник Бещадського відділу Прикордонної служби Польщі Пьотр Закеляж підтвердив, що страйк польських перевізників має розпочатися 6 листопада.
Борковський зазначив, що протестувальники блокуватимуть проїзд вантажних автомобілів, тоді як гуманітарну та військову допомогу для України пропускатимуть.
“Ми хотіли б взагалі не організовували цю блокаду. Якщо буде виконано наші вимоги, то ми не протестуватимемо. Проте станом на сьогодні не видно, що з нами хтось хоче розмовляти”, – заявив він, додавши, що організатори надіслали свої вимоги, зокрема, Міністерству інфраструктури Польщі.
Співголова блокади вказав серед головних вимогу відновити з боку Польщі практики дозволів для українських перевізників, уточнивши, що необов’язково їх повинно бути стільки ж, як до повномасштабної війни, а саме – до 200 тисяч дозволів на рік на вантажоперевезення.
Також він назвав вимогу виключення польських вантажних автомобілів з Е-черги для порожніх автомобілів, які повертаються з України до Польщі, зазначивши, що наразі ті чекають на виїзд з України по 10-12 днів.
Як повідомляли, польські протестувальники заявляють про готовність тримати блокаду до двох місяців.
Перелік вимог протестувальників чималий. Частина з них мають технічний характер, проте інша частина стосується принципових, засадничих для України речей.
Ключова вимога – повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС українських перевізників.
Після початку повномасштабної війни з РФ Євросоюз пішов на безпрецедентні кроки для підтримки української економіки і на рік скасував необхідність отримання українцями згаданих дозволів. А влітку цього року ЄС продовжив дію цієї норми до червня 2024 року.
Тепер польські перевізники вимагають скасувати цю пільгу у принципі та повернути стару дозвільну систему.
Ще одна вимога – посилення правил перевезень за ЄКМТ, сертифікатом Європейської конференції міністрів транспорту.
Київ планує обговорювати це питання не лише з владою Польщі, а й з Єврокомісією.
Читайте також
На експорт пішло майже 17,5 млн тонн зерна
ПАЕК розбудовує зрошувальну систему для поливу овочів
Індійські фермери скорочують площі під ріпаком через підвищення температури
Польські фермери погрожують протестами вздовж всього східного кордону у разі невик...
Стан озимих в «Агропросперіс» оцінюють здебільшого як задовільний
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом