Пересохлі ґрунти в Україні загрожують сівбі озимої пшениці під врожай 2025 року

Пересохлі ґрунти в Україні загрожують сівбі озимої пшениці під врожай 2025 року, що є головним болем для фермерів, які постраждали від погодних умов та триваючої війни, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Ділянки землі занадто сухі, щоб на них вирощувати певні культури. Хоча ще є достатньо часу, щоб погодні умови покращилися та фермери надолужили згаяне, виклики ризикують скоротити період сівби озимих культур, які складають основну частину річного виробництва.
Це раннє нагадування про потенційні ризики поставок в сезоні 2025/26. Хоча ціни на пшеницю значно нижчі за пік, встановлений після вторгнення росії в Україну, останніми тижнями вони різко зросли частково через занепокоєння щодо поставок в Чорноморському регіоні. Виробництво пшениці в Україні приблизно на 1/3 нижче за довоєнний рівень після того, як вона втратила землі через вторгнення.
Спека та посуха призвели до того, що деякі поля занадто сухі, в тому числі для інших культур, таких як озимий ріпак. За даними USDA, температура до 7ºC вище норми в Україні у другий тиждень вересня погіршила умови для сівби озимих культур та їх проростання.
Землі агрокомпанії HarvEast були занадто сухими для сівби озимих культур і проведення основних робіт з підготовки до сівби, повідомив генеральний директор Дмитро Скорняков.
Погода ускладнює становище аграріїв. Регіони, тимчасово окуповані росією, були основними виробниками сільськогосподарської продукції, тоді як фермери в інших частинах України працювали, незважаючи на землю, забруднену мінами та нерозірваними боєприпасами та нестачу робочої сили через мобілізацію.
Хоча ф’ючерси на пшеницю в Чикаго більш ніж на 50% нижчі за пік, встановлений в 2022 році, є ознаки скорочення поставок. Ціни нещодавно досягли найвищого рівня з червня 2024 року, а USDA прогнозує, що в сезоні 2024/25 світові запаси пшениці будуть найнижчими за 9 років.
Дощ має трохи сприяти зволоженню ґрунту для пшениці, але для значного покращення потрібно набагато більше опадів, щоб полегшити занепокоєння через посуху. Проте у фермерів є час приблизно до жовтня або листопада, щоб наздогнати сівбу, якщо погода покращиться.
Читайте також
Дмитро Казанін на конференції «BLACK SEA GRAIN.KYIV» розповів про комплексну логіс...
Китай шукає альтернативні джерела ріпаку для комбікормів після загострення відноси...
ЄС готує для України проміжний режим торгівлі після припинення АТЗ
ОНОВЛЕНО ДАНІ ПО ЯРИМ КУЛЬТУРАМ! Україна: Прогноз посівних площ та врожаю зернових...
Серед олійних культур найпростіше зберігати в рукавах соняшник, найскладніше — сою
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом