Задовільні результати можливо отримати, якщо висівати пшеницю яру, овес, гречку, просо, горох. Не є виключенням у цьому переліку культур і соняшник, особливо в тому випадку, коли його вирощування не досить суттєво порушує існуючу в господарстві сівозміну.
Пересів озимини в Україні матиме локальний характер
За можливого пересіву озимини, що в умовах весни 2023 року матиме виключно локальний характер і стосуватиметься лише окремих господарств, перевагу краще надавати ячменю ярому та кукурудзі.
Про це повідомляють фахівці НААН України.
Фахівці зазначають, що процес підготовки поля при пересіванні озимини, яка загинула за час зимівлі, ячменем та іншими ранніми ярими культурами має полягати у знищенні рослин, які залишилися, важкими дисковими боронами, а після цього — проведенні передпосівної культивації на глибину заробки насіння.
«Під посів кукурудзи та інших пізніх ярих культур також слід провести дискування поля і, якщо надземна маса загиблих рослин є достатньо потужною, дві культивації. Першу — на глибину 12–14 см, другу (передпосівну) — на 6-8 см. Надалі всі наступні агротехнічні заходи повинні виконуватися згідно загальноприйнятих технологій для кожної культури окремо», — додають в НААН.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Україна у 2024/25 МР вже експортувала 80% прогнозованого обсягу ріпаку
Австралія у жовтні збільшила експорт пшениці на 20%
Kernel не буде виплачувати дивіденди
Цьогорічний Різдвяний стіл обійдеться українцям у 1365 гривень
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом