Перебої з експортом українського м’яса птиці підвищили світові ціни на нього
Середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО у квітні становило 121,9 пункту – на 2,2% більше, ніж у березні та вчергове досягнувши рекордного рівня.
Про це повідомили у ФАО.
Подальше зміцнення індексу зумовлене зростанням світових цін на м’ясо птиці, свинину та яловичину.
Ціни на м’ясо птиці підвищилися внаслідок активного попиту на тлі скорочення світової пропозиції, спричиненої перебоями експорту з України та почастішанням спалахів грипу птиці в Північній півкулі.
Ціни на свинину продовжили зростати, хоч і не так стрімко, як у березні, через подальше скорочення поголів’я забійних тварин у Західній Європі та високий внутрішній попит у великих країнах-виробниках.
Світові ціни на яловичину зросли незначною мірою завдяки великим обсягам експорту з Бразилії, незважаючи на низьку чисельність поголів’я забійних тварин. В результаті ціни на яловичину вкотре досягли рекордного рівня.
Щодо баранини, то введені у зв’язку з пандемією карантинні заходи та затримки в портах Китаю призвели до скорочення нею закупівель м’яса і, як наслідок, незначного зниження цін.
У ФАО зауважили, що на відміну від інших груп товарів, більшість цін для розрахунку Індексу цін на м’ясо ФАО, не було відомо на момент підрахунку й опублікування Індексу продовольчих цін ФАО. Вартісне значення Індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін. Іноді це вимагає суттєвого коригування остаточного значення, що може впливати на Індекс продовольчих цін ФАО.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом