Пальмова олія більше не є найдешевшим, що ставить під загрозу її домінуючу частку на ринку
Репутація пальмової олії як доступної та рясної культури робить її повсюдною на полицях магазинів у складі різних продуктів — від печива до косметики, але зростання цін ставить під загрозу це домінування, вважають аналітики Bloomberg.
На відміну від сої, соняшника та ріпаку, пальмову олію збирають цілий рік, і для її вирощування потрібно менше землі, а значить, воно зазвичай дешевше. Проте, цього року тропічний товар поступився статусом найдешевшої рослинної олії у світі соєвій олії, коли ціни різко зросли на тлі побоювань щодо обмеження виробництва в Малайзії та Індонезії, а також планів переорієнтувати більшу частину поставок на біопаливо.
Якщо премія до пальмової олії збережеться, виробникам хлібобулочних виробів та косметичних засобів доведеться приймати складні рішення: поглинути вищу вартість, перекласти її на споживачів або змінити свої рецепти за допомогою менш дорогих альтернатив. Як зазначає агентство, деякі бразильські виробники вже почали використовувати соєву олію як замінник пальмової.
Косметологічні компанії використовують пальмову олію як нейтральну для шкіри, а виробники продуктів харчування турбуються, що зміна рецептів може вплинути на попит, оскільки олії, отримані з оливок чи кокосів, зазвичай мають виразний смак, що обмежує їхню життєздатність як замінники.
«Кінцевий продукт буде зіпсований, якщо виробники просто перейдуть на інші олії», — вважає Сатья Варка, старший аналітик Fast Markets Palm Oil Analytics у Сінгапурі, яка прогнозує зниження цін на пальмову олію після зростання більш ніж на 25% цього року.
У світі прогнозується рясний урожай сої, особливо в Бразилії, а Міністерство сільського господарства США очікує, що цього сезону світовий попит на пальмову олію порівняно з соєвою буде найнижчим за три роки.Для пальмового сектора немає швидкого вирішення виробничих проблем. Фермери в Малайзії та Індонезії не наважуються пересаджувати старі дерева, яким потрібні роки, щоб принести плоди, а жорсткі заходи Європи щодо боротьби з вирубуванням лісів ускладнюють розчищення нових полів.
Читайте також
Ціни на пшеницю на CBOT зросли на тлі підвищення геополітичних ризиків у Чорноморс...
Агроліга збільшила прибуток у 3,5 раза
Тепла та суха погода в Європі допомогла прискорити сівбу озимих культур – MARS
На Вінниччині завершилися жнива пізніх культур і сівба озимих
У більшості агрохолдингів спостерігалось зростання капіталізації з 18 по 25 листопада
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом