Падіння попиту на пшеницю та кукурудзу в Китаї може обрушити світові ринки
За словами низки трейдерів, покупці в Китаї протягом кількох місяців не робили великих закупівель. З огляду на низькі внутрішні ціни ця тенденція, ймовірно, збережеться і в третьому кварталі, — заявили вони на умовах анонімності.
Міжнародна рада з зерна та Міністерство сільського господарства США, як і раніше, розраховують на значні закупівлі Китаю цього і наступного року. Якщо імпорт різко впаде, ключова складова попиту під загрозою, що неминуче вдарить по фермерам від Америки до Європи та Австралії.
Падіння попиту на імпорт пояснюється млявою економікою та послідовними рекордними врожаями у Китаї. Уряд був змушений створювати запаси пшениці та кукурудзи для підтримки місцевих фермерів, причому зовнішні поставки були обмежені або навіть скасовані для стабілізації внутрішнього ринку.
Це має стривожити іноземних постачальників Китаю, особливо після того, як Туреччина, п’ята за величиною покупець пшениці у світі, призупинила імпорт зерна на чотири місяці для захисту місцевих виробників. Слабке споживання з боку Китаю, другого за величиною імпортера, лише посилить нервозність ринку.
“Економіка дійсно погана, і загальний попит з боку всього суспільства падає”, – сказав Ма Веньфен, старший аналітик консалтингової компанії BOABC у Пекіні. «Уряд хоче підвищити ціни на зерно та збільшити доходи фермерів, щоб активізувати попит у сільській місцевості. Краще купувати зерно всередині країни, ніж із-за кордону».
Китай давно купує сою у великій кількості. Здебільшого вона йде на корм свиней. Однак вибухове зростання попиту на пшеницю та кукурудзу, які теж використовуються в кормах для тварин, з’явилося лише в рамках дипломатичних зобов’язань, взятих на себе Китаєм під час торгової війни з адміністрацією Трампа.
Імпорт пшениці та кукурудзи з січня до квітня фактично випереджав минулорічний темп. Це робить раптове падіння активності ще більш вражаючим і може залишити міжнародні ринки вразливими до падіння цін, якщо Китай справді скоригує стратегію закордонних закупівель.
Останній повний тиждень травня у США залишалося всього 86 300 тонн кукурудзи для відправки до Китаю в поточному маркетинговому році, який закінчується в серпні, що різко нижче 631 600 тонн минулого року, згідно з даними Міністерства сільського господарства США. Наступного сезону немає непогашеного продажу кукурудзи — чого не траплялося протягом п’яти років — і лише 62 500 тонн пшениці.
Хоча ситуація може швидко змінитись, особливо у разі поганої погоди, що впливає на врожай, надлишок зерна в Китаї навряд чи значно скоротиться, поки споживання залишається таким слабким. Крім того, експерти прогнозують ще один рекордний рік з погляду врожаю пшениці та кукурудзи.
За словами Чарльза Харта, старшого аналітика з сировинних товарів BMI, підрозділу Fitch Solutions, поліпшення умов збирання врожаю, ймовірно, допоможе скоротити дефіцит пшениці в Китаї з майже 17 млн тонн цього маркетингового року до менше 7.5 млн тонн у 2024-25 роках, що призведе до зниження попиту імпорт. Він сказав, що імпорт кукурудзи також знизиться у 2024-25 роках у міру зростання виробництва.
Попит на комбікорми
На боці попиту поголів’я свиней у Китаї скорочується, а споживання м’яса залишається стриманим. Mysteel Global очікує, що з нового врожаю на корм для тварин піде вдвічі менше пшениці, ніж минулого року. Маржа на млинах, що виробляють борошно для солодощів та хліба, також страждає, оскільки люди скорочують витрати, повідомляє Mysteel.
Це означає, що менше імпорту. Міністерство сільського господарства Китаю прогнозує, що постачання кукурудзи в новому маркетинговому році знизиться на третину, до 13 млн. тонн, з 19.5 млн. тонн, що оцінюються на цей рік. Міністерство сільського господарства США, як і раніше, розраховує на 23 млн. тонн, хоча може переглянути цю цифру в середу, коли опублікує щомісячні прогнози.
Насправді постачання можуть впасти ще більше. Китай управляє імпортом відповідно до системи квот, яка цього року дозволить ввозити трохи більше 7 млн. тонн кукурудзи і майже 10 млн. тонн пшениці за найнижчим тарифом в 1%. Після цього мито підскакують до 65%. Хоча покупці прагнутимуть використовувати свої квоти, економіка імпорту понад це має набагато менше сенсу, — сказав Ма з BOABC.
“Зрештою, нам не потрібен такий великий імпорт, враховуючи рекордні врожаї і, що важливіше, значне зниження споживання”, – сказав він.
Читайте також
Польські фермери погрожують протестами вздовж всього східного кордону у разі невик...
Стан озимих в «Агропросперіс» оцінюють здебільшого як задовільний
Алжир оголосив тендер із закупівлі пшениці
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна здатна подвоїти обсяг агроекспорту – Шмигаль
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом