Озимі відстають у розвитку на 2-3 тижні – науковці
Агрометеорологічні умови, які склалися цього року, призвели до відставання у фазах розвитку озимих культур на два-три тижні від середніх багаторічних строків.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
За багаторічними спостереженнями, для безпечної перезимівлі рослини на цей час повинні б були мати фазу розвитку «початок кущіння». Лише на окремих площах у західних, Одеській та місцями у центральних областях, де у вересні пройшли ефективні дощі, у озимих спостерігаються фази «листоутворення» та «формування кореневої системи».
Посіви з затримкою сходів, через слабкий розвиток, будуть знаходитися у зоні ризику. І їх стан та зимостійкість буде залежати лише від погодних умов у листопаді та у зимовий період.
За аналізом даних спостережень агрометеорологами за останні 20 років середня дата припинення вегетації озимих культур в Україні припадає на середину листопада, найбільш пізня – кінець грудня.
У зв’язку із суттєвим потеплінням зимового періоду досить часто на півдні країни повільна вегетація може тривати майже всю зиму, або ж період перезимівлі обмежується кількома тижнями. Враховуючи прогноз погоди на кінець жовтня-початок листопада ранні строки припинення вегетації у нинішньому році є малоймовірними.
Нагадаємо, за даними науковців НААН, посіяні після 10 жовтня озимі зернові будуть вразливими до умов перезимівлі. Як повідомлялося, подекуди у Степу сходи озимих зріджені через дефіцит опадів під час сівби.
Читайте також
Названо виклики, з якими стикнулися українські агроекспортери наприкінці року
Індія продовжує заборону торгівлі ф’ючерсами на основні сільгосптовари до кі...
Молдовські фермери погрожують заблокувати всі пункти пропуску та залізницю на корд...
Німецькі фермери сіють більше озимої пшениці та ріпаку для врожаю 2025 року
Програма «Шкільне молоко» дасть поштовх для розвитку локальних фермерських господа...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом