Озвучено проблеми, які з’явилися під час вивезення українського зерна

Джерело:  AGROtrend

Крім безпосередньої воєнної загрози з боку рф для суден та їх екіпажів, вивезення українського зерна зіткнулося ще й із проблемами організаційного, політичного та економічного характеру. Про це повідомив фрахтовий оглядач, к.е.н. Валерій Войніченко.

«Наприклад, грецькі судновласники навряд чи погодяться, щоб їхні балкери прямували в супроводі турецьких військових. А можлива відмова страховиків покривати ризики, пов’язані із заходами суден в українські порти, обмежать перелік прапорів задіяного під вивезення тоннажу до Туреччини, Ірану, Єгипту, Лівану, Індії, Пакистану і, можливо, Китаю з супутніми проблемами за типорозміром балкерів», – пояснив він.

За словами експерта, з погляду економіки перевезень уже зараз видно, що страхові премії за так звані «екстравоєнні ризики» можуть підскочити приблизно до 5% ринкової вартості суден, що перевозять українське зерно, а це додаткові витрати в розмірі від 300 тис. до 1 млн USD, які будуть інкорпоровані у фрахтову ставку. Лондонські страховики Lloyd’s поки що так і не дали чіткої відповіді щодо розміру екстрапремії, посилаючись на необхідність «повного дотримання стандартних процедур».

Як зазначив В. Войніченко, за підрахунками брокерів ISM, фрахтові ставки при вивезенні українського зерна супрамаксами та панамаксами будуть приблизно на 30 USD/т вищими порівняно з нормальними ринковими на короткому плечі (Середземномор’я) та на 40-45 USD/т дорожчими на довгому плечі (ПСА/Д.Схід).

«Тобто якщо при перевезеннях 50000-65000 тонн зерна з румунських чи болгарських портів на Александрію чи Мерсін ставки становлять близько 21-22 USD/т, а з РФ – 30 USD/т, то з українських портів вони перевищуватимуть 50 USD/т. При перевезеннях таких самих партій зерна в Китай фрахт із Румунії/Болгарії становить приблизно 40-45 USD/т і 55-60 USD/т – з РФ, тоді як з України він, швидше за все, перевищуватиме 80 USD/т. Відповідно частка фрахтової складової в ціні C&F для українського зерна перевищить 20% порівняно з 7-12% для конкурентів із країн ЄС та 10-15% – із РФ, США, Аргентини та Бразилії (залежно від стану, віку, типорозміру, класу та специфікації тоннажу)», – додав фрахтовий оглядач.

Позначки:, , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox