Опади у Південній Америці та США, а також суха погода в Україні та рф впливатимуть на ринки зерна наступного тижня

Збільшення кількості дощів в центральній Бразилії та Аргентині дозволяє прискорити сівбу сої та кукурудзи, що зменшує спекулятивний вплив на ціни, а тепла та суха погода у США сприяє збиранню пізніх культур та сівбі озимої пшениці напередодні прогнозованих опадів.
На сході України та південному заході рф суха погода негативно впливає на посіви озимих культур, але в наступні 10-14 днів дощів там не очікується.
За даними Укргідрометеоцентру, на більшій частині території України ефективні дощі поповнили запаси продуктивної вологи в усіх шарах ґрунту. Лише в окремих районах Харківської та Дніпропетровської областей через дефіцит опадів зберіглася ґрунтова посуха. На 20 жовтня в районах, де пройшли дощі, верхні 0-10 см ґрунту тривалий час були сильно або добре зволожені. Близькі до норми температури сприяли масовому проростанню зерна озимої пшениці, посіяної на початку жовтня, але внаслідок похолодання та нічних приморозків лише місцями з’явилися сходи. Фазовий розвиток озимини на 2-3 тижні відстає від багаторічних середніх строків, тому її стан та зимостійкість залежатиме від погоди восени та взимку, особливо від кількості опадів.
У центральній Бразилії триває сезон дощів, що прискорює сівбу сої та кукурудзи, хоча кількість опадів все ще нижча за норму. Водночас у південних регіонах інтенсивність дощів значно вища, тому сівба там майже завершена.
В Аргентині сильні дощі зменшили посушливі явища на посівах пшениці та кукурудзи та поповнили запаси вологи напередодні сівби сої, яку розпочнуть у листопаді. Дощі в наступні 10-14 днів покращать перспективи урожаю.
Суха погода на Середньому Заході та Рівнинах США негативно впливає на посіви озимої пшениці, але прискорює її сівбу та збирання сої та кукурудзи. Наступного тижня в регіоні пройдуть сильні дощі, які поповнять запаси вологи та покращать стан рослин.
На північному заході Європи та в Італії тривають надмірні опади, які затримують збирання урожаю та сівбу озимої пшениці. За прогнозами, дощі продовжаться і наступного тижня. Водночас схід Європи страждає від дефіциту вологи, потрібної для укорінення посівів озимини.
На сході Австралії пройшли сильні дощі, які продовжаться наступного тижня та покращать перспективи урожаю пшениці, ячменю та каноли. Але в деяких районах опадів не було, що може знизити урожай, який почнуть збирати у листопаді – грудні.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
Гідрометцентр: Відсутність спеки сприяла ярим культурам, а заморозки — шкодили
Strategie Grains підвищило прогноз урожаю зернових у ЄС
Ціни на українську кукурудзу знизились в межах 15 $/т, оскільки турецький попит ви...
Трамп анонсував нові мита для партнерів впродовж 2-3 тижнів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом