Опади, що незабаром пройдуть у США та Аргентині, покращать стан посівів пшениці
Увага трейдерів знову прикута до погодних чинників, особливо з огляду на дефіцит опадів в Аргентині та США та затримку сівби в Україні й рф, яка вже призвела до зниження оцінок площ сівби.
Цього тижня в регіонах вирощування озимої пшениці у США пройшли дощі та знизилися температури, але вже з понеділка там знову потепліє, що на тлі додаткових опадів продовжить покращувати стан посівів.
На Середньому Заході наступного тижня стане тепліше, але збільшиться імовірність сильних злив та подекуди гроз, що перешкоджатиме збиранню врожаю. На Південних та Центральних рівнинах США також пройшли дощі, але вони не змогли відчутно зменшити наслідки посухи. Високі температури та вітри в районах, де відсутні дощі, продовжують погіршувати зволоженість ґрунту.
Станом на 16 жовтня у США кукурудза зібрана на 45% площ (40% в середньому за 5 років), соя – на 63% (52%), соняшник – на 22% (19%). Озимою пшеницею засіяно 69% площ (68% в середньому), але сходи отримані лише на 38% (44% в середньому).
На півдні та в центрі Бразилії ідуть сприятливі для сівби сої та кукурудзи дощі. Протягом тижня вони посиляться, що уповільнить сівбу, але її темпи поки що відповідають торішнім.
До Аргентини на вихідних фронт принесе зливи, які триватимуть протягом тижня, але будуть недостатніми для усунення наслідків посухи. Суха погода негативно впливає на наповнення озимої пшениці, тому прогнози врожаю вже знижено до 15-16 млн т (у порівнянні з 23 млн т торік), навіть попри очікувані опади. Сівба кукурудзи іде дуже повільно , а сою також почнуть сіяти у умовах посухи. Прогнозовані на найближчий місяць опади будуть нижчими за норму, що знизить перспективи врожаю сої та кукурудзи.
В центрі та на південному заході рф, де вирощують значну частину озимої пшениці, панує тепла погода з періодичними опадами, яка покращує стан посівів, хоча й затримує сівбу. Експерти СовЕкон знизили оцінку площ сівби озимини під врожай 2023 р до 18,8 млн га та врожаю пшениці – до 84,8 млн т, тоді як в поточному сезоні вони склали 19,5 млн га та 100,6 млн т відповідно.
У Чорноморському регіоні найближчими днями пройдуть дощі, а температури знизяться, що сприятиме розвитку посівів пшениці, хоча й затримає збирання соняшника та кукурудзи.
В Україні озиминою засіяно 58% запланованих площ або 2,8 млн га, зокрема:
- пшеницею – 61% або 2,5 млн га,
- ячменем – 39% або 265 тис га,
- житом – 81% або 69 тис га.
Крім того, озимим ріпаком засіяно 999 тис га або 104% запланованих площ.
Темпи збирання поступаються торішнім. Так, з 2,2 млн га або 46% площ намолочено 4,5 млн т соняшника з врожайністю 2,05 т/га, з 389 тис га або 26% – 1 млн т сої з врожайністю 2,58 т/га, з 228 тис га або 5% – 996 тис т кукурудзи з врожайністю 4,37 т/га.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом