ООН та інші міжнародні організації мають активно зайнятися розблокуванням портів України

За даними Держсекретаря ООН Антоніу Гуттеріша, внаслідок розпочатої росією війни проти України в галузях продовольства , енергетики та фінансів може статися криза, що призведе до бідності, голоду та зубожіння 1,7 млрд людей – понад 1/5 частини населення Землі.
Згідно з аналітичним звітом ООН, частка України та росії у світовому виробництві пшениці та ячменю складає 30%, кукурудзи – 20%, соняшникової олії – понад 50%.
Тому ООН закликає міжнародні фінансові установи до виділення фінансування для найбільш уразливих країн, допомоги урядам країн, що розвиваються, інвестування у бідні та вразливі шари населення шляхом посилення соціального захисту, а також до реформування глобальної фінансової системи з метою зменшення нерівності.
Проте для вирішення світової продовольчої кризи спочатку потрібно зупинити піратські дії росії, яка блокує міжнародні торговельні судна у чорноморських портах України та мінує судноплавні шляхи до українських портів. Після знищення українськими військами флагмана російського флоту крейсера «Москва» склалася зручна ситуація для створення міжнародної коаліції по забезпеченню безпечного судноплавства у Чорному морі та звільненню 94 іноземних судна, заблокованих в портах України.
Міністр транспорту та інфраструктури Туреччини Аділь Караісмаілоглу повідомив, що його країна веде переговори з Україною та росією щодо своїх 22 кораблів, завантажених сталлю і соняшниковою олією та заблокованих на чорноморському узбережжі України. Водночас Головне управління мореплавства Туреччини повідомило, що судна країни продовжують перевезення вантажів з російських портів, за виключенням азовських.
Туреччина може стати лідером такої коаліції та отримати нові політичні й економічні дивіденди, оскільки вона продовжує вести активну торгівлю з росією та зацікавлена у зниженні цін на продовольство, яке відбудеться після розблокування портів України.
Читайте також
Ганна Мшар, FERRY GROUP – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
Ціни на соняшник нового врожаю залишаються без змін — $570-580/т
Частка м’яса птиці у світовому споживанні сягне 45% за десять років
Попит на українську кукурудзу з боку європейських покупців послабився
Канада. Виробництво пшениці в 2025/26 МР знаходиться під тиском
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом