ООН та інші міжнародні організації мають активно зайнятися розблокуванням портів України
За даними Держсекретаря ООН Антоніу Гуттеріша, внаслідок розпочатої росією війни проти України в галузях продовольства , енергетики та фінансів може статися криза, що призведе до бідності, голоду та зубожіння 1,7 млрд людей – понад 1/5 частини населення Землі.
Згідно з аналітичним звітом ООН, частка України та росії у світовому виробництві пшениці та ячменю складає 30%, кукурудзи – 20%, соняшникової олії – понад 50%.
Тому ООН закликає міжнародні фінансові установи до виділення фінансування для найбільш уразливих країн, допомоги урядам країн, що розвиваються, інвестування у бідні та вразливі шари населення шляхом посилення соціального захисту, а також до реформування глобальної фінансової системи з метою зменшення нерівності.
Проте для вирішення світової продовольчої кризи спочатку потрібно зупинити піратські дії росії, яка блокує міжнародні торговельні судна у чорноморських портах України та мінує судноплавні шляхи до українських портів. Після знищення українськими військами флагмана російського флоту крейсера «Москва» склалася зручна ситуація для створення міжнародної коаліції по забезпеченню безпечного судноплавства у Чорному морі та звільненню 94 іноземних судна, заблокованих в портах України.
Міністр транспорту та інфраструктури Туреччини Аділь Караісмаілоглу повідомив, що його країна веде переговори з Україною та росією щодо своїх 22 кораблів, завантажених сталлю і соняшниковою олією та заблокованих на чорноморському узбережжі України. Водночас Головне управління мореплавства Туреччини повідомило, що судна країни продовжують перевезення вантажів з російських портів, за виключенням азовських.
Туреччина може стати лідером такої коаліції та отримати нові політичні й економічні дивіденди, оскільки вона продовжує вести активну торгівлю з росією та зацікавлена у зниженні цін на продовольство, яке відбудеться після розблокування портів України.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Кабмін посунув терміни розподілу погектарних дотацій
Сильні опади у Південній Америці покращують перспективи урожаю сої та кукурудзи
Ціни на соняшник знизилися до 24-25,5 тис. грн/т
Умови третьої декади листопада були сприятливі для озимих
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом