“Олис” спроєктувала і запустила “під ключ” новий завод з переробки круп в Естонії

Джерело:  Delo
Олис

Одеська машинобудівна компанія “Олис” спроєктувала і запустила “під ключ” новий завод з переробки круп в місті Лейбре в Естонії для компанії Tõrvaaugu Mahe Talu.

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

 За його словами, потужність заводу – 24 тонни на добу. Агрегатний крупозавод базується на удосконаленій технології “Оптиматик-Г-24”, яка передбачає переробку зерна гречки в зерно-ядрицю.

Виробничий комплекс також включає аспірацію, самопливний транспорт, пневмотранспорт, електроніку та автоматику. Технологи «Олис» адаптували обладнання під архітектурні особливості виробничого приміщення естонського замовника та реалізували мультиформатну упаковку – від біг-бегів до дрібного фасування.

Як розповів Кисилевський, для виробництва обладнання нового крупозаводу компанія “Олис” скористалася державною програмою доступних кредитів “5-7-9”.  Також програма компенсації 25% вартості сільськогосподарської техніки вже допомагає одеському заводу вигравати конкуренцію на внутрішньому ринку з виробниками Туреччини, Китаю, Швейцарії, Польщі, Канади. Актуальною для підприємства є й можливість продавати своє обладнання із залученням покупцями державних грантів на переробку (до 8 млн грн на умовах співфінансування), адже найдешевший крупоцех з переробки зернових виробництва “Олис” коштує від 4 млн грн.

“Завод з виробництва заводів – найцінніша складова машинобудування будь-якої країни, яка хоче мати розвинену сучасну економіку”, – наголосив Кисилевський.

Компанія “Олис” виробляє понад 200 видів обладнання для переробки зернових на борошно та крупи, очищення та контролю якості зерна. Потужність крупозаводів, які проектує та встановлює “Олис” – від 15 до 300 тонн на добу.

Частка експорту в реалізації продукції компанії становить 25%. Рівень локалізації обладнання, яка випускає одеське підприємство, становить близько 75%. На підприємстві зайнято 211 працівників.

Нагадаємо, компанія “Агро Кар” із Кропивницького розпочала виробництво тракторів для аграрного сектору, інвестувавши у старт проєкту 30 мільйонів гривень. Наразі виробництво відбувається за постовою схемою, коли кожен трактор збирається на окремій ділянці.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!