Олійний сектор. Переробка – must-have тренд майбутнього. Маржа, інвестиції

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Україна
UkrAgroConsult

Автори статей:

В Україні очікується збільшення урожаю олійних культур.

Новий сезон, нажаль, зіштовхнеться з проблемами минулого маркетингового року:

  • обстріли критичної інфраструктури
  • втрата морських портів, на які наразі ринки не розраховують, та розробка альтернативних експортних маршрутів
  • заборона на імпорт української сільськогосподарської продукції окремими країнами ЄС, але оперативні новини свідчать про те, що Болгарія відмовилась від обмежень.

Незважаючи на низькі перехідні запаси, ринку ярових олійних культур не вдалося уникнути падіння цін під впливом збору урожаю та зростання пропозиції. За три останні тижні падіння цін на соняшник складає майже 26%, сою – на 30%, ріпак – на 3,5%.

Традиційним моментом є падіння цін в активну фазу збору врожаю, проте в поточному сезоні додатковий тиск на ринок чинить постійне падіння цін на соняшникову олію, що змушує переробників знижувати ціни на сировину.

Вперше за багато років рентабельність вирощування олійних культур, у тому числі соняшнику, впала до від’ємних значень. Порівняно з довоєнним рівнем падіння рентабельності вирощування соняшнику склало в середньому 80%.

Проте маржа переробки соняшнику на даному етапі оцінюється в 100-110 дол./т без урахування собівартості виробництва.

Кожний учасник ринку обирає свій шлях отримання максимального прибутку або мінімізації збитків. Як приклад, це може бути переорієнтація на рафінацію, дезодорацію та розлив в пляшки рослинної олії чи робота по схемі давальницької сировини.

Болгарія, рішенням щодо відкриття імпорту сільськогосподарських товарів, може змінити розташування сил на ринку України. Аграрій буде мати можливість отримати прибуток завдяки конкуренції на ринку, водночас переробник, навпаки, буде змушений підвищити витрати на сировину. Маржа переробки соняшнику знизиться,  маржа сільгоспвиробників зросте.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , , , , , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!