Очікується стабілізація цін на пальмову олію

Ціни на пальмову олію в найближчій перспективі можуть стабілізуватися завдяки відновленню виробництва та зростанню попиту з боку ключових імпортерів, таких як Індія. За даними Малайзійської ради з пальмової олії (MPOC), значне скорочення імпорту цього продукту в Індію з грудня 2024 року по лютий 2025 року призвело до різкого зниження запасів рослинних олій у країні.
Очільниця MPOC Белвіндер Каур зазначає, що попри зростання імпорту соєвої олії протягом останніх трьох місяців, Індія лише частково замінила пальмову олію. Очікується, що найближчими тижнями країна активізує закупівлі для поповнення резервів, що може підтримати ціни на цей продукт.
На світовий ринок пальмової олії суттєво впливає баланс попиту та пропозиції. Станом на лютий 2025 року запаси пальмової олії в Малайзії становили 1,51 млн тонн, що значно нижче за рівень 1,92 млн тонн у лютому 2024 року та 2,11 млн тонн у 2023 році. Водночас сезонне зростання виробництва з березня дозволить збільшити запаси, не створюючи надлишкової пропозиції на ринку.
Аналітики MPOC прогнозують, що у березні 2025 року ціни на сиру пальмову олію (CPO) коливатимуться в діапазоні від 4400 до 4600 малайзійських рингітів (RM) за тонну. Водночас значна конкуренція з боку соєвої олії, яка пропонується за привабливими цінами, може впливати на динаміку ринку.
Попри напруженість у світовій торгівлі, можливі тарифи США на імпорт малайзійської пальмової олії не матимуть значного впливу на ринок. Частка США в загальному експорті Малайзії становить лише 1,1%, а основна частина цього продукту використовується у спеціалізованих галузях, таких як харчова та косметична промисловість. Крім того, традиційний сезонний попит на пальмову олію, що зростає під час святкових періодів, таких як Рамадан та Харі Райя, сприятиме підтримці стабільності ринку.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
ТEUS – Спонсор Ексклюзивного Вечора Нетворкінгу в рамках BLACK SEA GRAIN.KYIV
«Морське перемир’я» нас не сильно хвилює, більше непокоять можливі зміни в с...
Погода погіршує прогнози врожаю пшениці в Марокко
Масового поширення мишоподібних гризунів у посівах озимини не фіксують
Фондові ринки падають через мита Трампа, а ціна золота оновила рекорд
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом