Обвал фондового ринку США став найбільшим з часів пандемії короновірусу

Введення адміністрацією Трампа вищих, ніж очікував ринок, мит обвалило американський фондовий ринок, що може стати початком фінансової кризи у США та всьому світі.
Фондові індекси США вчора різко впали: індекс Dow Jones – на 3,98%, S&P 500 – на 4,84%, а технологічний Nasdaq – на 5,97%. Для трьох основних індексів цей день став найгіршим з 2020 року. Вони знизились до рівнів кінця серпня, повністю втративши зростання, досягнуте після перемоги Трампа на виборах (на не зрозумілому для логіки оптимізмі, оскільки Трамп робить саме те, що обіцяв в своїх промовах про ізоляціонізм США і тарифи…).
На тлі падіння акцій курс долара відносно кошика світових валют знизився на 4%, а прибутковість 10-річних казначейських облігацій США досягла найнижчого з жовтня рівня через вихід трейдерів з акцій і перехід до більш стабільних облігацій.
Світові фондові ринки у четвер також різко знизилися. Індекс Euro Stoxx 50 впав на 3,59% до 2,5-місячного мінімуму, китайський індекс Shanghai Composite знизився на -0,24%, японський Nikkei Stock 225 – на 2,77% до майже 8-місячного мінімуму.
Курс євро відносно долара виріс на 2,2%, а японської ієни – на 1,9%. Через нові мита Інвестори готуються до негативних наслідків в економіці, а долар втрачає свої позиції основної та резервної валюти для міжнародної торгівлі.
Акції компаній Apple, Adidas і Puma втратили по 10%, а компанії Nike – 15%, оскільки ії заводи знаходяться в Китаї чи В’єтнамі, тому вироблена на них продукція стане дорожчою у США. Після підвищення мит на 20-34% загальні тарифи для товарів з Китаю у США виростуть до 67%!, для товарів з Японії – до 46%, а на товари з ЄС – до 39%.
Крім падіння економіки США варто очікувати різкого зниження виробництва та посилення повзучої кризи в Китаї, яка вже спостерігається з ковідних часів, хоча уряд Китаю за допомогою стимулюючих заходів утримував ситуацію.
Ідея введення імпортних мит та скорочення дефіциту торговельного балансу США, який перевищує 1 трлн. $ загалом правильна, але покращити ситуацію вона зможе у довгостроковій перспективі, коли основні виробництва будуть перенесені до США. Зараз же потрібно утримати ситуацію, щоб світ не опинився у кризі.
Увага ринку зосереджена на реакції інших країн на “тарифну війну” президента Трампа та введенні мит на американські товари у відповідь, що вдарить також по експорту з США та ще більше поглибить кризу в країні.
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом