Обсяги імпорту й експорту свинини майже зрівнялися
У січні-липні 2024 року Україна імпортувала 1,8 тис. тонн свинини, що в 3,6 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Про це свідчать дані Державної митної служби.
У грошовому еквіваленті імпорт за сім місяців цього року був на рівні $4,4 млн – у 3,3 раза менше, ніж за такий самий період 2023 року.
У січні-липні 2024 року свинину ввозили переважно з Канади (62,8%), Данії (20%) та Польщі (5,3%).
Експорт української свинини за сім місяців 2024 року склав 1,6 тис. тонн, що в 3,8 раза більше, як порівняти з аналогічним періодом 2023 року.
На постачах свинини на зовнішні ринки Україна заробила $4 млн – у 3,1 раза більше, ніж за такий самий період 2023 року.
У січні-липні цього року найбільше української свинини закупили ОАЕ (83,8%), Бахрейн (7%) та Гонконг (3%).
Причиною відносної паритетності торговельних потоків є цінова ситуація на українському ринку свинини, пояснюють в асоціації «Свинарі України» (АСУ).
«Хоча в липні середня ціна закупівлі свинини незначно перевищила червневий показник, загалом котирування залишаються на досить низькому рівні, ‒ зазначили в АСУ. ‒ Це, з одного боку, формує органічний вхідний бар’єр для імпорту та знижує середню митну вартість імпортованої продукції, яка просідала на 30 центів/кг останні два місяці, а в липні опустилася нижче $2. З іншого боку, це підтримує конкурентоспроможність української свинини на зовнішніх ринках».
Хоча середня митна вартість експортованої за сім місяців 2024 року свинини поступається митній вартості завезеної з-за кордону: відповідно $2,45 і $2,5, додали в галузевій асоціації.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом