Експорт російської пшениці може знизитися до 40,7 млн тонн

Експорт російської пшениці у 2024/25 МР демонструє тенденцію до скорочення, що є наслідком низької рентабельності постачань та жорсткого державного регулювання. Згідно з прогнозами аналітичного центру «СовЕкон», обсяг експорту може знизитися до 40,7 млн тонн, що є нижчим за середній показник останніх п’яти років. Це значне падіння у порівнянні з рекордним 2023 роком, коли росія експортувала 54 млн тонн пшениці.
Однією з головних причин зменшення експорту є запровадження квот на постачання зерна. З 15 лютого 2024 року уряд росії встановив квоту на експорт пшениці у розмірі 10,6 млн тонн, що значно нижче за рівень минулого року. Крім того, посилення експортних мит додатково знижує прибутковість продажів на зовнішні ринки. Через це великі трейдери стримують відвантаження, чекаючи більш сприятливих умов.
На ситуацію також впливає зростання внутрішніх цін на пшеницю. Внаслідок слабкого експорту вони перевищили позначку $250 за тонну (FOB). Водночас зміцнення рубля робить експорт менш вигідним для російських виробників, змушуючи їх переорієнтовуватися на внутрішній ринок або скорочувати виробництво.
Окрім економічних факторів, на зменшення експорту впливають і агрокліматичні умови. Урожай пшениці в росії у 2024 році склав близько 82,6 млн тонн, що значно менше, ніж у попередні два роки. Посушливі умови та скорочення посівних площ зменшили обсяг доступного для експорту зерна. Попри це, очікується, що у 2025 році виробництво пшениці може дещо зрости до 87,5 млн тонн.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Відверто про сезон 2024/25 та очікування на 2025/26
На Буковині розпочалися жнива ранніх зернових культур
В ЄС вступили в силу підвищенні мита на імпорт сільгосппродукції та добрив із рф т...
Ріпак цього року – найдорожча у вирощуванні культура – фермер
МВФ затвердив новий транш для України на $500 мільйонів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом