«Оборонка – це наша нова аграрка» – міністр Камишін
Оборонна промисловість – це майбутнє України. Під час війни це опора безпеки, а після війни вона стане опорою для відновлення економіки. Про це міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін сказав під час онлайн-дискусії «Дні ідей», організованої «Аспен інститутом Київ».
«Від парадигми аграрної країни ми рухатимемося до парадигми арсеналу вільного світу», – вважає міністр. Він додав, що в роки Другої світової війни президент США Франклін Рузвельт називав США арсеналом вільного світу.
Камишін пояснив, що один долар в експорті зерна та зброї – це різні величини для економіки. Аграрний експорт уже зараз стикається з великими проблемами, є велика ймовірність, що далі їх не буде менше. Тому вивозити агропродукцію у великих фізичних обсягах важко, а продукція оборонки має набагато вищу додану вартість.
До повномасштабної війни Україна входила до світового топ аграрного експорту. Зараз нам потрібно боротися за місце РФ в експорті озброєнь (№2) — торік Україна опустилася в цьому рейтингу на 17-ту позицію.
Ринки ВПК дуже перспективні й прибуткові, упевнений міністр. «Приватний бізнес уже активно працює в цій сфері, але українська держава традиційно останньою приходить на складні ринки», – зазначив Камишін. Як приклад він навів виробництво дронів, яким займаються сотні компаній, але держава все ще стоїть осторонь.
Міністра запитали, як таку позицію України буде сприйнято її партнерами, адже ринки зброї досить конкурентні. «Ця стратегія обговорюється з нашими партнерами. Ми можемо працювати на тих ринках, де історично були сильні позиції Росії. Вони цільові для нас», — відповів Камишін.
У світі оборонна промисловість переважно приватна. В Україні донедавна вона була на 80% державною. Але приватний бізнес розвивається швидше – за 5 років понад половина оборонного виробництва має бути приватною. «Це хороша можливість для підприємців розвиватися в сегменті з високою доданою вартістю», – зазначив міністр.
За його словами, три місяці тому в Україні був один виробник одного з військових виробів і два постачальники основних комплектуючих для нього. Зараз виробників уже три, а постачальників комплектуючих – 14. «У результаті маємо найкращі ціни, з’явилася гнучкість виробництва», – пояснив Камишін.
«Одне з моїх завдань полягає в тому, щоб розвіяти туман таємності над оборонним сектором, щоб більше гравців до нього заходили», – резюмував міністр.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом