Обмеження ЄС на імпорт SAF малоймовірні через обмежену пропозицію

Джерело:  S&P Global Platts
бочка

Заклики деяких виробників обмежити імпорт стійкого авіаційного палива з Азії до Європи навряд чи увінчаються успіхом, оскільки континенту потрібно більше продукту, заявив представник виробника біопалива EcoCeres.

Генеральний директор TotalEnergies Патрік Пуйані в січні на Всесвітньому економічному форумі закликав регулюючі органи ЄС підтримати високі ціни на європейському ринку низьковуглецевого палива або піти на ризик переведення свого перехідного сектора нафтопереробки в країни з ринками, що ростуть, такі як Китай.

Однак, цей заклик до захисту політики з боку регуляторів для європейського виробництва SAF може залишитися непочутим. “Я не вірю, що це станеться просто тому, що Європі не вистачає”, – сказав Філіп Мур, глобальний керівник SAF в EcoCeres, в інтерв’ю Platts, що входить до S&P Global Commodity Insights, в кулуарах Форуму з авіаційної енергетики Міжнародної асоціації повітряного транспорту в Баку.

«Звідси немає можливостей для постачання, а потреба в цьому є, то навіщо ж вводити антидемпінгові заходи?» – Сказав він.

Біопаливо відчуло тиск з боку азійського імпорту у більш широкому значенні. Китайська імпортна конкуренція широко звинувачувалась у падінні цін на біодизель у 2024 році, через що багато постачальників насилу вийшли на рівень беззбитковості та великомасштабні проекти були призупинені. У серпні ЄС запровадив мита на китайський біодизель для підтримки європейських проектів, але звільнив SAF від цих заходів.

Влітку 2024 року керівництво голландської компанії зі зберігання біопалива Royal Vopak та австрійського нафтопереробного заводу OMV заявило, що ринок біопалива переживає труднощі через надлишок пропозиції, проте посилення вимог покращує довгострокові перспективи.

Platts оцінила SAF на умовах CIF у Північно-Західній Європі у 1774 дол. США/т порівняно з реактивними вантажами 14 травня, що на 158% вище, ніж 203%, коли оцінку SAF було запущено у вересні 2023 року.

На думку аналітиків, у майбутньому мандати ЄС призведуть до зростання попиту, і в Європі може виникнути дефіцит постачання, що призведе до відповідного зростання цін.

Нова потужність

EcoCeres має завод з виробництва біопалива потужністю 350 000 мт/рік у Цзянсу, Китай. Компанія збирається завершити другий завод у Джохорі, Малайзія, потужністю 420 000 мт/рік. З 2026 року компанія вироблятиме до 500 000 мт/рік SAF.

“Більша частина нашого ринку знаходиться в Європі, і ми продаємо продукцію відповідальним сторонам, а також авіакомпаніям”, – сказав Мур.

Сировина заснована на відходах і в основному на відпрацьованій кулінарній олії. З запуском свого малазійського заводу компанія також розглядатиме деякі інші види сировини, соапстоки, соєву олію, тваринні жири з Австралії та Нової Зеландії, а також риб’ячий жир із В’єтнаму.

Компанія EcoCeres розглядає можливість будівництва ще одного заводу з виробництва гідроочищених ефірів та жирних кислот у Південно-Східній Азії, і остаточне інвестиційне рішення буде ухвалено або наприкінці 2026 року, або на початку 2026 року, повідомляє S&P Global Platts.

Компанія також виробляє гідроочищені рослинні олії та целюлозний етанол.

Зростає інтерес до постачання продукції, виробленої в Азії, до Європи по всій галузі. TotalEnergies та китайська Sinopec спільно розроблять і володітимуть установкою з виробництва стійкого авіаційного палива потужністю 230 000 мт/рік на нафтопереробному заводі Sinopec у Китаї, заявили компанії у березні. Компанія вивчає потенційні експортні маршрути до Європи.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!