Обмеження руху агропродукції до країн ЄС є прямим ударом по економіці України, – Денис Марчук
Обмеження руху агропродукції до країн ЄС є прямим ударом по економіці України, збитки сягають уже сотень мільйонів доларів. Сьогодні фактично забороняється імпорт українських зернових, соняшника та олії до 5 країн – Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Болгарії. Такі дії вже викликали певне обурення Єврокомісії, бо поодинокі рішення країн неправомірні. Про сценарії розвитку подій на західних кордонах та у чорноморських портах розповів заступник голови ВАР Денис Марчук.
“Бізнес в ЄС незадоволений. Начебто відбувається протекціоністський захист власних виробників, але європейські фермери дотаційні, а от переробники зацікавлені у поставках української продукції. До прикладу, є заяви від бізнесу Угорщини про потребу у великій партії української фуражної кукурудзи для відгодівлі тварин. Завдяки українському продовольству ЄС мав змогу стримувати продовольчу інфляцію, запобігати підвищенню цін на продукти.
Наразі діалог триває, сподіваємося, що надалі список заборонених до експорту в ЄС продуктів не буде розширюватися, і всі країни дозволять транзитні перевезення до третіх країн”, – зазначив Денис Марчук. Ще більшу загрозу для українського агросектору становить посилення блокади на Чорному морі та саботаж з боку рф умов дії гуманітарного зернового коридору.
“Найгірший сценарій – це блокада Одеси, бо більше 60% зернових експортувалося через порти. Потрібно, щоб всі сторони виконували критерії Стамбульської угоди, де зазначена дія у 120 днів. Але саботаж зернової угоди з боку рф загрожує безпеці руху комерційних кораблів у Чорному морі. Питання безпеки руху морем – ключове для українського експорту. Сподіваємося, вони буде вирішене, наприклад, за допомогою воєнного конвою суден у морі іншими країнами”, – додав Денис Марчук.
Читайте також
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
Аграріям порадили сфокусуватися на вирощування соняшника в 2025 році
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Експорт сільгосппродукції з Туреччини досяг рекорду
Через незвичайно теплу погоду озимі на Запоріжжі практично не були у стані зимовог...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом