Обмеження на імпорт українського зерна до п’яти країн-сусідів можуть продовжити до жовтня
Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський наполягатиме на продовженні обмежень імпорту зерна з України до п’яти країн-сусідів щонайменше до жовтня. Про це повідомляє The Guardian.
За словами Войцеховського, Єврокомісія ще не погодилася продовжити обмеження, але він сподівається, що йому “вдалось переконати інші країни-члени, що це єдино справедливе рішення”. Він зауважив, що обмеження на імпорт зерна з України до ЄС, можливо, доведеться продовжити щонайменше до кінця жовтня, попри “шалений спротив” з боку Києва.
Українська сторона вважає неправильним рішення ЄС ввести заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції до п’яти країн ЄС, що є сусідами України, та пропонує шукати ринкові рішення для цієї проблеми.
“Ми мали зустріч з багатьма міністрами та представниками Єврокомісії. Ми виклали нашу позицію щодо заборони імпорту української сільськогосподарської продукції після 5-го червня. Ми проти цього, це не добрий шлях”, – заявив в Брюсселі за підсумками зустрічі міністрів ЄС з питань сільського господарства та рибальства міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
Він наголосив, що українська сторона максимально зацікавлена у пошуку конструктивного вирішення проблеми.
“Заборона призведе лише до збільшення проблем, через те, що її спробують використати росіяни в своїх інтересах, щоб спровокувати послаблення єдності в Європі. Цього не можна допустити. Ми максимально відверто один з одним про це говоримо”, – наголосив український урядовець.
Обмеження були запроваджені після скарг деяких країн ЄС на те, що надлишок українського зерна знижує ціни на місцеву агропродукцію та впливає на прибутки фермерів.
ЄС уклав угоду з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Болгарією та Румунією та дозволив їм заблокувати імпорт зерна з України до 5 червня.
Читайте також
Як уникнути поширених помилок у зернотрейдингу: інсайти з реальних кейсів
Експортні ціни на ячмінь в Україні сягнули рівня цін на кукурудзу та фуражну пшеницю
Індія запускає перше в історії національне дослідження споживання харчових олій
Перегляд Єгиптом способів закупівлі пшениці ускладнює моніторинг за світовою торгі...
Нові тарифи на вантажні перевезення залізницею не встигнуть запровадити до 1 лютого
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом