Обмеження країн ЄС щодо українського зерна зривають раніше укладені угоди
Українські експортери втрачають гроші за раніше укладеними контрактами з постачань до Польщі та Угорщини. Вони змушені переспрямовувати вже завантажені вагони та вантажівки до інших країн або до українських портів.
Про це розповів директор із торгівлі компанії «НІБУЛОН» Володимир Славінський в інтерв’ю The Page.
«Це означатиме терміновий пошук нового покупця, а отже, необхідність знижувати ціну, аби зацікавити потенційного контрагента, а також суттєві логістичні витрати», — підкреслив Славінський.
Він вважає, що заборона на імпорт українського зерна не допоможе урядам Польщі та Угорщини підтримати ціни на внутрішньому ринку, адже компанії-переробники мають достатньо залишків.
Водночас уже за два місяці розпочнеться збирання озимих, отже, суттєво збільшиться пропозиція від власних фермерів і сезонний тиск на ціни.
Володимир Славінський впевнений, що забороною посадовці сусідніх країн не розв’язують системні проблеми, а створюють перешкоди для вільного ринку, про який йдеться в Угоді про асоціацію України та ЄС.
«Є всі підстави очікувати, що найближчим часом ми побачимо зміну риторики та прояв розважливішого підходу», — вважає Володимир Славінський.
Він нагадав, що до грудня 2022 року ціни на зерно та олійні на глобальних ринках були вищими, ніж зараз, а залізничний і автомобільний транспорт віз до кордонів значно більше агропродукції, і уряди сусідніх країн не бачили жодної проблеми.
Читайте також
ПСП «Злагода» додасть до сидеральної суміші озимий горох
Індія. SEA закликає дозволити ф’ючерсну торгівлю сирою пальмовою та соєвою о...
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
На Рівненщині будують потужну молочну ферму
Польща, Франція та Італія прагнуть заблокувати торгову угоду між ЄC і Меркосур
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом