Новий закон ЄС може скоротити експорт пальмової олії з Індонезії на 30%
Новий закон ЄС, який набирає чинності 30 грудня, викликав занепокоєння в індустрії пальмової олії Індонезії. Едді Мартоно, голова Індонезійської асоціації пальмової олії (GAPKI), заявив Financial Times, що цей закон може спричинити хаос, якщо буде реалізований негайно.
За вимогами регламенту Європейського союзу про заборону вирубки лісів (EUDR), імпортери за новими правилами повинні будуть гарантувати, що їхні товари не сприяли вирубці лісів у країнах-експортерах, а процес виробництва сировини відповідав нормам ESG. Мартоно попередив, що галузь не готова до таких значних змін, і закликав відкласти ухвалення закону до 2026 року. Під загрозою заборони до імпорту знаходиться частина врожаю кави, какао, каучуку та пальмової олії. Мартоно побоюється, що без належних консультацій між ЄС та його торговими партнерами експорт пальмової олії з Індонезії до ЄС може скоротитися на 30%.
Регламент набуде чинності 30 грудня 2024 року для операторів та великих трейдерів. Великі компанії повинні негайно виконати вимоги, а дрібніші мають час до липня 2025 року. Недотримання вимог може призвести до оборотних штрафів у розмірі до 4%. Мартоно розкритикував відсутність змістовних консультацій із представниками спілки, що, на його думку, створило поширену невизначеність.
Малайзія послідовно робить активні кроки для забезпечення відповідності екологічної стійкості своєї галузі з виробництва пальмової олії європейським стандартам та нормам вирубування лісів, заявив генеральний секретар Міністерства плантацій та сировинних товарів (KPK) Датук Юсран Шах Мохд Юсоф. Тим не менш, він висловив стурбованість тим, що сектор виробництва пальмової олії в Малайзії, як і раніше, підпадає під вплив EUDR, що може вплинути на репутацію країни, незважаючи на суворі екологічні стандарти Куала-Лумпура.
За його словами, це може призвести до скорочення експорту до Європейського союзу (ЄС), який є основним ринком збуту пальмової олії. Він також підкреслив важливу роль пальмової олії у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки завдяки її високій продуктивності, широкому спектру застосування та здатності покращувати збереження продуктів харчування.
Раніше Малайзія зобов’язалася припинити створення нових плантацій олійної пальми в лісових районах для підтримки та збереження поточного лісового покриву в 54%.Оскільки понад 80% пальмової олії, що виробляється в Малайзії, йде на експорт, сертифікація олії має вирішальне значення для галузі та бюджету країни.
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом